Reklama

Nowe przejścia dla pieszych w Kolbuszowej. Gdzie powstały? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 15 lut 2022 17:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie Kolbuszowej powstało pięć nowych przejść dla pieszych. Inwestycja kosztowała kolbuszowski magistrat niespełna 300 tysięcy złotych. Gdzie są zlokalizowane?

Na terenie Kolbuszowej powstało pięć nowych przejść dla pieszych w obrębie ulic: Grunwaldzkiej, Narutowicza, Krakowskiej oraz dwa przejścia w okolicy ul. Krzaklewskiego.

Przejście na ul. Narutowicza wyposażone jest w system aktywnego oznakowania, które informuje kierowcę o osobie znajdującej się przy przejściu. Zamontowane zostały tam elementy odblaskowe oraz lampy wczesnego ostrzegania.

Natomiast przejścia dla pieszych na ul. Krakowskiej oraz na ul. Krzaklewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką) zlokalizowane są na progu zwalniającym. Z kolei przejścia dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej i drugie przejście na ul. Krzaklewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Pokoju) wykonane zostały w poziomie jezdni. Do tych dwóch przejść poprowadzono również dojścia połączone z istniejącym już wcześniej chodnikiem.

Wszystkie przejścia są odpowiednio oznakowane i doświetlone. Dodatkowo na ich nawierzchni pojawiły się oznaczenia dla osób niewidomych.

Inwestycja kosztowała kolbuszowski magistrat w sumie 298 tys. złotych. Na realizację zadania gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości około 207 tys. zł. Reszta to wkład własny gminy Kolbuszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy