Reklama

Nowe przedszkola od stycznia

Opublikowano:
Autor:

Nowe przedszkola od stycznia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od przyszłego roku ruszą w gminie dwa nowe punkty przedszkolne. Powstaną one w Niwiskach i Przyłęku.

Placówki w obu miejscowościach poprowadzi Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich, które na działalność uzyskało unijną dotację w wysokości ponad 675 tys. zł. Pieniądze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, a konkretniej z programu Rozwój edukacji przedszkolnej.

Z programu stowarzyszeniu udało się uzyskać dokładnie 675 tys. 90 zł łącznie na dwa punkty przedszkolne. Partnerem stowarzyszenia jest gmina Niwiska. Samorząd zabezpieczy wkład własny do projektu, czyli pomieszczenia, w których prowadzone będą ćwiczenia dla maluchów. Zgodnie z założeniami zajęcia ruszyć mają od stycznia 2017 r. Przez rok dla przedszkolaków z gminy Niwiska będą one bezpłatne, za kolejne dwa lata (w których stowarzyszenie zamierza prowadzić punkty) rodzice będą już musieli zapłacić.

Więcej w Korso nr 16/20.04.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE