Reklama

Reklama

Nowe połączenia autobusowe w powiecie. Sprawdź rozkłady jazdy

Opublikowano: czw, 14 sty 2021 09:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prawie dwa miliony złotych będzie kosztowało pięć linii autobusowych. Transport publiczny ma być zapewniony dla wszystkich mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Przez które wsie będą jeździć autobusy?

Aż cztery z sześciu gmin z terenu powiatu kolbuszowskiego zawarły ze sobą porozumienie w sprawie transportu publicznego. Mieszkańcy gminy Kolbuszowa, Niwiska, Dzikowiec i Raniżów będą mogli liczyć na większą liczbę kursów i łatwiejszy dostęp do Kolbuszowej. Będzie to z pewnością udogodnienie szczególnie dla osób starszych oraz nieposiadających swoich samochodów. Autobusy ruszyły z początkiem 2021 roku.

Adam Wyka, gospodarz Spi (gmina Dzikowiec), zaznacza, że zapotrzebowanie na autobusy jest duże. Korzysta z nich nie tylko młodzież, ale i osoby starsze.  Nasz rozmówca podkreśla, że nie prawdą jest to, że autobusy to przeżytek, a kursów powinno być trzy, cztery dziennie. - Żyjemy w czasie pandemii, ale miejmy nadzieję, że pandemia ustąpi i młodzież wróci do szkół - mówi Adam Wyka. - Na pewno jest to oczekiwane, mieszkańcy są za połączeniami autobusowymi. Bardzo dobrze to spełni swoje zadanie - uważa sołtys Spi.

Pięć linii

 Na terenie całego powiatu uruchomionych zostanie pięć nowych linii. Pierwsza z nich przebiegać będzie przez Kosowy, Hucinę, Niwiska, Trześń, Hucisko, Zapole, Nową Wieś, Kolbuszową i Werynię. Całkowita długość tej linii to 61 km. Zaplanowano tam cztery kursy na dobę (dwa tam i z powrotem). 

Kolejna trasa autobusów biegnąć będzie przez Domatków. Leszcze, Hutę Przedborską, Przedbórz, Bukowiec, Kolbuszową i Domatków. Jej długość to 32 km. Przewidziano cztery kursy na dobę (dwa tam i z powrotem).

Najwięcej, bo 12 kursów na dobę (sześć tam i z powrotem), przewidziano na linii Kolbuszowa - Mała Widełka. Jej długość to 17 km. 

W gminie Dzikowiec osiem kursów na dobę (cztery tam i z powrotem) przejeżdżać będzie przez Wilczą Wolę, Spie, Kopcie, Lipnicę, Dzikowiec, Werynię, aż do Kolbuszowej. Długość trasy liczy 36 km. 

W gminie Raniżów natomiast autobusy będą jeździć przez Poręby Wolskie Bór, Zielonkę, Posuchy, Korczowiska, Mazury, Staniszewskie i Raniżów. Następnie te autobusy przejadą przez Osią Górę, Dzikowiec, Werynię aż do Kolbuszowej. Długość linii to 35,8 km, przewidziano osiem kursów na dobę (cztery tam i z powrotem).

Ile kosztowały dokładnie nowe połączenia oraz przez jaki czas będą funkcjonować autobusy? O tym już wkrótce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -0

    Nie

    Najwyższy czas pomyśleć o nowych kursach ,bo dzieci które maja na godz 10 do szkoly musza jechać o 7 ,a powrót do domu też nie jest ciekawy bo czasami trzeba czekac nawet do 3 godzin na autobus.Porażka🤔