Reklama

Nowe mieszkania za działkę

Opublikowano:
Autor:

Nowe mieszkania za działkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 82-arowa gminna działka trafi pod młotek. Za otrzymane pieniądze samorząd planuje zakupić mieszkania w powstającym bloku przy ulicy Jana Pawła II. Sprzedaż gruntu nie przeszła bez echa.

Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie przetargowym niezabudowanej, gminnej działki przy ulicy Wojska Polskiego to pokłosie decyzji ustalonej przez radnych w lutym ubiegłego roku. Przypomnijmy, że samorządowcy zdecydowali wtedy, aby gmina podjęła współpracę z mielecką firmą DEVKOL. Przedsiębiorstwo miało w planach budowę dwóch bloków wielorodzinnych na terenie dawnej myjni samochodowej przy ulicy Jana Pawła II. Współpraca między samorządem a deweloperem miała się opierać na zamianie –  za minimum dziesięć mieszkań o łącznej powierzchni około 500 mkw., gmina Kolbuszowa miała zbyć ponad 82-arową działkę. – Wobec tego, że takiej zamiany formalnej nie może być, proponujemy w tej chwili sprzedaż tej działki w formie przetargu – wyjaśniał podczas komisji finansowej Tadeusz Serafin, kierownik Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami, a na sesji (25 maja) dodał: - Proponujemy, aby za taką samą wartość, za jaką zostanie sprzedana ta działka, nabyć dziesięć mieszkań w budynku numer jeden budowanego bloku przy ulicy Jana Pawła II. 

Więcej w 22 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE