Reklama

Niemal rok od makabrycznego zabójstwa. Co z Tomaszem B. z Cmolasu?

Opublikowano: czw, 9 lip 2020 23:00
Autor:

Niemal rok od makabrycznego zabójstwa. Co z Tomaszem B. z Cmolasu?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został zatrzymany 25 sierpnia 2019 roku przy zmasakrowanych zwłokach 65-latka. Narzędziem zbrodni była metalowa rurka służąca do przywiązywania wypasanych krów. To nią zadano śmiertelne ciosy.

Zatrzymany w Dębicy, wówczas 29-letni Tomasz B., na ciele posiadał liczne zadrapania i siniaki, a od pasa w dół schlapany był krwią z rozbryzgu. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Ze szpitala do szpitala

Śledczy ustalili również, że dwa dni przez zabójstwem, Tomasz B. przebywał w dębickim parku, gdzie miał zaczepiać bawiące się tam dzieci. Był pod wpływem marihuany. Zatrzymany przez policjantów został przewieziony do szpitala w Straszęcinie, gdzie nie został przyjęty i skierowany do przeprowadzenia badań na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Powiatowego w Dębicy. Następnie Tomasz B. został ponownie przewieziony do szpitala w Straszęcinie. 

Pomimo stwierdzenia u niego podejrzenia psychozy ponownie nie został przyjęty i jeszcze raz został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Dębicy na badanie tomografii głowy. Mieszkaniec Cmolasu, przez nikogo niepilnowany, wyszedł z lecznicy.

 

 

Rok później

Do tej makabrycznej zbrodni wracamy po prawie roku. Co o spawie mówi Prokuratura Rejonowa w Dębicy?

Jacek Żak, szef dębickiej prokuratury, poinformował nas, że skierowano wniosek do sądu o umorzenie postępowania i zastosowanie środków zabezpieczających, czyli umieszczenie Tomasza B. w szpitalu psychiatrycznym.

Oznacza to, że jeżeli sąd przychyli się do wniosku prokuratury, mieszkaniec Cmolasu nie będzie skazany za morderstwo i nie pójdzie do więzienia, ale zostanie zamknięty w zakładzie psychiatrycznym, gdzie poddany zostanie leczeniu.

- Mężczyzna okazał się niepoczytalny i w lipcu mają zacząć się pierwsze rozprawy. Cały czas Tomasz B. jest tymczasowo aresztowany i przebywa w szpitalu psychiatrycznym

- wyjaśnia prokurator Żak.


CZYTAJ TEŻ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE