Reklama

Nielegalne wysypiska śmieci na terenie powiatu kolbuszowskiego [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy dzikie wysypiska śmieci ujawnili w piątek (3 kwietnia) kolbuszowscy policjanci na terenie naszego powiatu. Dwa z nich znajdujące się w Nowej Wsi zostały zgłoszone poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. O trzecim znajdującym się na terenie Przyłęka powiadomił mieszkaniec tej miejscowości. Policjanci pracują nad ustaleniem sprawców tych wykroczeń.

Policjanci przypominają, że wyrzucanie śmieci do lasu stanowi wykroczenie zagrożone grzywną do 5 tys. złotych lub karą aresztu. Wyrzucenie śmieci do lasu może również zostać zakwalifikowane jako przestępstwo w myśl art. 183 Kodeksu Karnego, który stanowi, że: „Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi (…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Właściwe postępowanie z odpadami zgodne z obowiązującymi przepisami ma na celu nie tylko dbałość o środowisko, ale również troskę o zdrowe warunki życia dla wszystkich mieszkańców. Niestety jak pokazują ostatnie zgłoszenia – wiele osób lekceważy obowiązujące regulacje.

W miniony piątek kolbuszowscy policjanci weryfikowali dwa zgłoszenia, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obydwa dotyczyły dzikich wysypisk śmieci na terenie Nowej Wsi. Dzielnicowi odnaleźli wskazane miejsce i potwierdzili, że w odległości od około 1,5 km do 2 km od drogi na terenie leśnym znajdują się dwa dzikie wysypiska. Również w piątek kolbuszowscy policjanci udali się do Przyłęka, gdzie mieszkaniec tej miejscowości powiadomił o nielegalnych wysypisku śmieci na terenie lasu. Także i w tym przypadku zgłoszenie się potwierdziło - relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

We wszystkich przypadkach funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację. W sprawie zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie sprawców tych wykroczeń i skierowanie wniosków o ich ukaranie do sądu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE