Reklama

NIEDZIELA PALMOWA dawniej. Tak obchodzono to święto w latach 30-tych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Narodowe Archiwum Cyfrowe

NIEDZIELA PALMOWA dawniej. Tak obchodzono to święto w latach 30-tych - Zdjęcie główne

Niedziela Palmowa - 1935 rok | foto Narodowe Archiwum Cyfrowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Chrześcijańska liturgia Niedzieli Palmowej wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Zobaczcie archiwalne zdjęcia z 1935 roku. Fotografie pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

polskiej tradycji ludowej Niedzielę Palmową określano też Kwietną bądź Wierzbną. W tym dniu święcono palmy, które według tradycji chrześcijańskiej symbolizują odradzające się życie. Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Pierwsze znane zapisy dotyczące święta pochodzą lat osiemdziesiątych IV wieku. Z Jerozolimy procesja Niedzieli Palmowej rozprzestrzeniła się na inne kraje. W Polsce Niedziela Palmowa obchodzona jest od średniowiecza. Od 1986 roku zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży. (...) CZYTAJ DALEJ - ZOBACZ ZDJĘCIA>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy