Reklama

Niedziela na sportowo

Opublikowano:
Autor:

Niedziela na sportowo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę (7 sierpnia) w Weryni odbył się piknik sportowo-rodzinny. W organizację tej imprezy zaangażowała się cała społeczność wiejska.

Od maja w Weryni organizowany jest projekt „Aktywność sportowa – inwestycja w zdrowie”. Jego głównymi pomysłodawcami jest grupa lektorów. Chłopcy mogą jednak liczyć na wsparcie Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Wsi Werynia.

W ramach projektu w miejscowości już powstała profesjonalna siłownia, odbywają się treningi, a także organizowane są sportowe działania. Rozgrywki sportowe podczas niedzielnego pikniku były właśnie ich przykładem. - W ich organizację zaangażowała się cała społeczność wiejska: nieformalna grupa młodych liderów, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Wsi Werynia, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Caritas, Akcja Katolicka, sołtys oraz wielu życzliwych i pomocnych osób – wyliczają organizatorzy. Na niedzielnym pikniku czekały atrakcje dla uczestników w każdym wieku. Dla najmłodszych przygotowano animacje, zabawy sprawnościowe i oczywiście malowanie twarzy, dla nieco starszych rozgrywki sportowe prowadzone przez KSM i grupę lektorów, wszyscy mogli się zaś bawić w rytm muzyki granej przez DJ. Sportowej zabawie towarzyszył wyśmienity poczęstunek przygotowany przez członków Akcja Katolickiej i Caritas.

Projekt „Aktywność sportowa – inwestycja w zdrowie” jest dofinansowany ze środków konkursu „Akademia Młodych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE