Reklama

Niedziela Męki Pańskiej w skansenie - będzie msza i warsztaty

Opublikowano:
Autor:

Niedziela Męki Pańskiej w skansenie - będzie msza i warsztaty  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niedziela Palmowa rozpoczyna cykl Wielkiej Nocy i jest obchodzona na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W skansenie muzealnicy opowiedzą także o zwyczajach związanych z tym dniem.

Kwietna Niedziela w dawnej wsi to przede wszystkim uświęcanie pradawnych zwyczajów. 14 kwietnia muzeum zaprasza najpierw do sali warsztatowej szkoły z Trzebosi, by upleść tradycyjną palmę wielkanocną i posłuchać ciekawych opowieści o symbolice roślin wykorzystywanych do jej budowy oraz o tradycjach związanych z Niedzielą Męki Pańskiej.

Natomiast o 14 w kościele z Rzochowa zostanie odprawiona msza św., podczas której zostaną poświęcone przygotowane wiązanki.

Oto plan dnia:

  • 12.00 – 12.40 – warsztaty wykonywania palm – I grupa
  • 13.00 – 13.40 – warsztaty wykonywania palm – II grupa
  • 14.00 – msza święta

Cena warsztatów: dorośli – 5 zł; dorosły i dziecko – 10 zł; 2 osoby dorosłe z dziećmi – 15 zł. Do ceny warsztatów należy doliczyć koszt biletów wstępu do skansenu!

Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: recepcja@muzeumkolbuszowa.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE