Reklama

Niebezpiecznie na drodze w Płazówce. We wsi nie ma nawet chodnika

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: B.Posłuszny

Niebezpiecznie na drodze w Płazówce. We wsi nie ma nawet chodnika  - Zdjęcie główne

Nasza Czytelniczka zauważa, że problem dotyczy nie tylko skrzyżowania w Płazówce. W całej wsi brak jest jakichkolwiek chodników. | foto B.Posłuszny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W jednej z najmniejszych miejscowości w gminie Dzikowiec infrastruktura pozostawia wiele do życzenia. Bezpieczeństwo w tamtym rejonie również nie jest na wysokim poziomie. - Ani oświetlenia nie ma, ani chodnika - mówi o Płazówce nasza Czytelniczka.

Płazówka znajdująca się na terenie gminy Dzikowiec to mała miejscowość między Mechowcem a Kopciami. Problem w tym, że przy drodze powiatowej przez wieś nie ma chodników, a samochody poruszają się z dużą prędkością. 

Problem ten dotyczy głównie skrzyżowania obok sklepu i remizy.

- Przy ruchliwej drodze ani oświetlenia nie ma, ani chodnika. Jeżdżą bardzo szybko, na pewno nie 50 km/h

- alarmuje nasza Czytelniczka. 

Jest niebezpiecznie

Mieszkanka gminy Dzikowiec dodaje, że na drodze w Płazówce bywa bardzo niebezpiecznie.

- Trzeba coś z tym zrobić. Ciężko za ogrodzenie wyjść

- zauważa kobieta. 

W okresie letnim dodatkowo z drogi korzysta wielu rowerzystów czy spacerowiczów, którzy również narażeni są na utratę zdrowia, a nawet życia. 

O sprawę zapytaliśmy Joannę Konefał, sołtysa Płazówki. Przedstawicielka mieszkańców potwierdziła w rozmowie z nami, że odcinek drogi powiatowej w jej wsi jest niebezpieczny. Wspomniała ona, że temat ten zostanie poruszony na zebraniu wiejskim, które zaplanowano w budynku OSP, w środę, 15 września, na godz. 18. 

Lustra i latarnie 

Sołtys Joanna Konefał dodała także, że w obrębie skrzyżowania dróg powiatowych obok sklepu w Płazówce zostało zamontowane lustro, dla poprawy widoczności. W planach jest także ustawienie kolejnego.  

W ostatnim czasie zamontowano we wsi także latarnie. Sołtys przekazała nam jednak, że póki co nie świecą, ponieważ gmina ma dopiero podpisać umowę z zakładem energetycznym. 

Co na to zarząd? 

O sprawę braku chodnika w Płazówce zapytaliśmy Eugeniusza Szczebiwilka, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Poinformował on, że na tę chwilę w obrębie skrzyżowania w Płazówce nie jest planowana budowa traktu dla pieszych. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy