Reklama

Nie wystarczyło na remont stadionu w Raniżowie. Co teraz zrobi gmina?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Nie wystarczyło na remont stadionu w Raniżowie. Co teraz zrobi gmina? - Zdjęcie główne

Na stadionie w Raniżowie oprócz meczów odbywają się inne imprezy, m.in. zawody strażackie, które miały miejsce w zeszłym roku. | foto B. Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Raniżów przymierza się do dużej inwestycji, jaką jest remont stadionu. Oferty, jakie złożyły firmy, chcące podjąć się prac, okazały się być dużo droższe niż zakładano.

Raniżowski urząd jakiś czas temu złożył wniosek do Funduszu Polski Ład dotyczący przebudowy i rozbudowy budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie. Prace obejmują m.in. rozbudowę zaplecza sportowego, przebudowę boiska sportowego, m.in. renowację murawy boiska, budowę bieżni i oświetlenia, budowę zadaszonych trybun sportowych czy montaż odnawialnych źródeł energii.

- Zadanie przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców, rozwoju infrastruktury kulturalnej i sportowej zachwianej poprzez sytuację epidemiologiczną

- uzasadniała we wniosku gmina.  

Z Polskiego Ładu

Dofinansowanie z Polskiego Ładu na ten cel wynosiło nieco ponad 5 milionów złotych. Urząd natomiast miał dołożyć 10 proc. i zrealizować zadanie za około 6 mln zł. 

Wiele wskazuje na to, że tak się nie stanie. Dlaczego? Gmina Raniżów po ogłoszeniu przetargu otrzymała dwie oferty. Pierwsza z nich od przedsiębiorcy z Kamienia, który zadeklarował, że podejmie się prac, ale za ponad 8,5 mln zł. Druga firma, tym razem z Zielonki, zaproponowała około 8,7 mln zł. To o wiele za dużo w porównaniu z tym, co ma do wydania gmina Raniżów. Co zatem może zrobić urząd? 

Unieważnić przetarg?

Marek Margański, sekretarz gminy, poinformował, że najprawdopodobniej samorząd unieważni przetarg i ogłosi ponowny, licząc na korzystniejsze propozycje ze strony potencjalnych wykonawców. Obawa jest jednak taka, że ponowne ogłoszenie może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. 

Sekretarz Margański dodał także, że jeżeli oferty nadal będą wyższe niż zakładano, ewentualna decyzja o dołożeniu pieniędzy do inwestycji leży po stronie Rady Gminy Raniżów.

Jeżeli urząd nie zrealizuje inwestycji, może stracić dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości wspomnianych ponad 5 milionów złotych. 

Prace obejmują zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową i przebudową obiektów stadionu sportowego do piłki nożnej ul. Sportowa 7 w Raniżowie, w tym m.in.:

  • Dokumentację projektową dla inwestycji wymagających decyzji o pozwoleniu na budowę,
  • Przebudowę budynku
  • Dobudowę budynków
  • Modernizację płyty boiska piłkarskiego
  • Modernizację bieżni sportowej
  • Budowę boiska wielofunkcyjnego
  • Budowę trybun zewnętrznych dla boiska piłkarskiego
  • Budowę kabiny dla zawodników rezerwowych
  • Przebudowę placów utwardzonych, chodników czy dojść

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy