Reklama

Nie miał kto podzielić pieniędzy

Opublikowano:
Autor:

Nie miał kto podzielić pieniędzy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Leszczach i Niwiskach mieszkańcy zadecydowali już o finansach przyszłego roku.

Fundusz sołecki to pieniądze wyodrębnione z budżetu gminy, zagwarantowane na realizację przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców.

Nikt nie przyszedł


ZOBACZ TAKŻE: Zakład z ul. Sokołowskiej mógł ocaleć?


Zebranie wiejskie w Leszczach odbyło się w połowie września, czyli w drugim wyznaczonym terminie. Za pierwszym razem nikt z mieszkańców się nie pojawił. Frekwencja na zebraniu była mierna, przyszło tylko trzech mieszkańców.

W spotkaniu wziął udział sołtys wsi Stanisław Wilk, wójt Elżbieta Wróbel i mieszkanki sołectwa. 

Szefowa gminy poinformował o realizacji przedsięwzięć w ramach funduszy sołeckich w roku 2020 roku.

Stanisław Wilk przedstawił, że do dyspozycji sołectwa na rok 2021 przysługuje kwota w ramach funduszy sołeckich - 22 037,45 zł. Plan sołtysa, rady sołeckiej i przedstawicieli organizacji działających w sołectwa jest taki, aby przeznaczyć tę kwotę na remont i zagospodarowanie budynku wielofunkcyjnego. Ma to kosztować 17 537,45 zł. Prace obejmą wymianę okien i drzwi, podbitki dachu.

Na utrzymanie boiska i szatni przeznaczono 2 tys. zł. Pokryje to koszt koszenia, nawożenia i malowania elewacji zewnętrznej budynku. Zakup umundurowania i sprzętu p.poż. dla strażaków będzie kosztował sołectwo 500 zł.

Zakup materiałów dla grupy reprezentującej sołectwo, materiały do wieńca i dekoracji ekspozycji promującej wieś, z funduszu sołeckiego zabierze 2 tys. zł.

Sołtys poinformował, że w 2020 roku zostały postawione nowe tablice ogłoszeń, zrobione kraty w oknach szatni, postawiono ławkę z zadaszeniem obok budynku wielofunkcyjnego.

W sprawach różnych mieszkanka sołectwa zwróciła uwagę, że w miejscowości światła uliczne nierówno się świecą. Wójt gminy odpowiedziała, że to niemożliwe, gdyż na całej gminie świecą się w tych samych godzinach. Nikt nie miał więcej uwag ani pytań, na tym zakończono zebranie wiejskie.  

 Na książki i strażaków

Końcem września o rozdysponowaniu pieniędzy na przyszły rok (47 907,50 zł) decydowali również mieszkańcy Niwisk. W zebraniu wiejskim wzięli udział m.in. sołtys Andrzej Krupa i radny Łukasz Stęga. Obowiązkowo pojawiła się na nim również pani wójt.

Mieszkańcy zadecydowali, że na zakup sprzętu p.poż i umundurowania dla strażaków przeznaczą 8200 zł. Szkolenie dla strażaków, pierwsza pomoc przedmedyczna i odnowienie uprawnień będzie kosztowało 1800 zł. Zakup książek do biblioteki wyniesie 1500 zł.


2500 zł to kwota, jaka na zebraniu wiejskim została zadysponowana na zakup materiałów dla grupy reprezentującej sołectwo. Pieniądze posłużą między innymi na zakup pasów do strojów ludowych i materiały dekoracyjno - promocyjne.

Największa część pieniędzy z puli sołectwa zostanie przeznaczona na remont dróg śródpolnych. Dedykowana na to zadanie kwota sięga 33 907,50 zł.

- W tym przedsięwzięciu chodzi głównie o remont drogi w kierunku Potoki do drogi asfaltowej powiatowej, poprawę drogi żwirowej od drogi na Folusz w kierunku Uwrocia i poprawę drogi za szkołą - wyjaśniano na zebraniu wiejskim.

Mieszkańcy w kwestii podziału pieniędzy na 2021 roku byli jednogłośni. Zaakceptowali przestawione propozycje. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE