Reklama

Nie będzie informacji o stanie emerytury. Dlaczego?

Opublikowano: pt, 22 maj 2020 10:54
Autor:

Nie będzie informacji o stanie emerytury. Dlaczego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do tej pory raz do roku ZUS informował wszystkich Polaków o kapitale zebranym na przyszłą emeryturę i prognozowanej wysokości tej emerytury. Były to bardzo przydatne informacje. W ramach oszczędności rząd wpisał do „tarczy antykryzysowej 3.0” zapis zwalniający ZUS z tego obowiązku.

W 2019 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał 18,5 mln listów z informacją emerytalna, co go kosztowało 24,89 mln zł. Podobne wydatki ZUS musiał ponosić także we wcześniejszych latach

Teraz zgodnie z zapisami „tarczy antykryzysowej 3.0” ma to się zmienić. Procesu przekazywania klientom informacji o stanie konta ubezpieczonego ma się odbywać w formie elektronicznej. W praktyce oznacza to, że ZUS będzie przekazywał informacje ubezpieczonym, którzy w systemie teleinformatycznym ZUS utworzyli profil informacyjny (w 2019 roku na 21 mln ubezpieczonych, profil informacyjny posiadało jedynie 2,7 mln)

Pozostawiono jednak furtkę, można będzie otrzymać informacje w formie papierowej, ale tylko wtedy kiedy złożymy w tej sprawie odpowiedni wniosek.

Jak szacuje rząd, dzięki wprowadzonej zmianie w budżecie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zostanie około 20 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.