Reklama

Nawet 300 tys. zł kary może grozić właścicielom lokalu przy ul. 11 Listopada w Kolbuszowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Nawet 300 tys. zł kary może grozić właścicielom lokalu przy ul. 11 Listopada w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary w wysokości 100 tys. złotych za jedną maszynę, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policjanci i funkcjonariusze krajowej administracji skarbowej interweniowali w jednym z lokali przy ul. 11 Listopada w Kolbuszowej. Zabezpieczono tam trzy nielegalne automaty do gier. To nie pierwsze takie działanie służb w tym miejscu.

Wczoraj (poniedziałek, 21 listopada) policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrolę w jednym z lokali przy ul.11-go Listopada w Kolbuszowej.

- W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalnie działające maszyny do gier. Zarekwirowane urządzenia trafiły do depozytu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, którzy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie

- informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

 

To nie pierwszy przypadek wspólnych działań służb w tym miejscu, w trakcie których zabezpieczane są nielegalnie działające maszyny.  

Policjanci przypominają, że za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie.

Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu. Karze pieniężnej podlegają nie tylko właściciele automatów, ale także właściciele lokali, w których prowadzone są gry na automatach, gdyż oni też uznawani są za urządzających gry w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

Fot. KPP Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy