Reklama

Nauka zdalna w szkołach w Niwiskach z powodu zimna? Wójt Wróbel odpowiada radnemu Łukaszowi Stęga

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Nauka zdalna w szkołach w Niwiskach z powodu zimna? Wójt Wróbel odpowiada radnemu Łukaszowi Stęga - Zdjęcie główne

- Kiedy będzie taka informacja i czy może zajść taka sytuacja na terenie gminy Niwiska - pytał radny Łukasz Stęga. | foto Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Koszty ogrzewania rosną. Podwyżki odczują również samorządowy. - Co będzie ze szkołami w zimie? - pyta radny Łukasz Stęga z gminy Niwiska. Co na to wójt Elżbieta Wróbel?

- Mam sporo głosów od mieszkańców. Chodzi o zimę, która się zbliża - zaczął radny Łukasz Stęga.

- Rodzice w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym pytają o takie sprawy, jak rozporządzenie, które zezwala przekształcić zajęcia stacjonarne na zdalne w przypadku, gdy nie będzie możliwości ogrzania budynku

- dodał samorządowiec i powiedział dalej:

- Wiem, jak wygląda sytuacja w tym momencie. Gmina jest dopiero przed uzyskaniem informacji o nowych cenach za energię i gaz. Kiedy będzie taka informacja i czy może zajść taka sytuacja na terenie gminy Niwiska? 

- Nie wyobrażam sobie zajęć zdalnych. To jest tylko ze szkodą dla ucznia. To jest wielka szkoda w edukacji - powiedziała Elżbieta Wróbel. 

Wójt dodała, że 16 września nastąpi otwarcie przetargu grupy zakupowej kolbuszowskiej na dostawę energii i gazu. - Nie myślę, że ze względu na temperaturę będziemy zamykać szkoły. Na pewno nie. Pod tym się podpisuję - przekonywała szefowa gminy Niwiska. 

Do dyskusji włączył się Adam Chlebowski, który nadmienił, że nie tylko on pamięta czasy, kiedy zimową porą chodził do szkoły, gdzie temperatury wewnątrz budynku sięgały zaledwie kilkunastu stopni. 

- Niedługo może będzie taki pomysł, że dziecko nie będzie miało humoru iść do szkoły i powie, że ja dzisiaj zdalnie. Dochodzimy do jakiegoś absurdu, którego nie powinno mieć miejsca w nauczaniu. Uczeń powinien chodzić do szkoły

- stanowczo podsumował Adam Chlebowski, radny z Huciny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy