Kolbuszowscy policjanci podkreślają, że praca dzielnicowego, to przede wszystkim kontakt z ludźmi. - Czasem zwykła rozmowa, spotkanie, wysłuchanie drugiego człowieka, znaczy więcej niż inna forma pomocy - zaznaczają. Tak było w przypadku jednego z mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, który przysłał podziękowanie dla kolbuszowskich policjantów. W treści swojego listu dziękował przede wszystkim za zainteresowanie swoim losem.
Codzienne obowiązki dzielnicowego to nie tylko obchód, odwiedziny posesyjne, ale przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem. Setki rozmów z ludźmi dają dzielnicowemu możliwość poznania mieszkańców rejonu służbowego i ich problemów. Czasem wystarczy wysłuchanie drugiej osoby i zainteresowanie się jej losem. Czasem ważna jest także oferta realnej pomocy.
Tak właśnie było w przypadku mieszkańca powiatu kolbuszowskiego.
- Najpierw jego losem zainteresował się kierownik rewiru dzielnicowych kolbuszowskiej jednostki. W grudniu ubiegłego roku, będąc w czasie wolnym od służby, policjant zauważył, że w starych niezamieszkałych wcześniej zabudowaniach, przy jednej z ulic w Kolbuszowej, wydobywa się dym z komina. Z pomocą sąsiadki ustalił, że do swojej rodzinnej posiadłości przyjechał z innego województwa mężczyzna, który prawdopodobnie podczas pobytu rozchorował się i musiał zostać
- opisuje sytuację kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.
Funkcjonariusz z pomocą sąsiadki nawiązali z nim kontakt telefoniczny i ustalili, czego potrzebuje. W pomoc włączyli się również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej i dzielnicowy. Funkcjonariusze kilkakrotnie kontaktowali się z chorym mężczyzną, sprawdzając jego sytuację.
Wczoraj (środa, 16 lutego) do kolbuszowskiej jednostki wpłynął list od mężczyzny, w którego treści podziękował za kontakt telefoniczny w trakcie swojej choroby i zainteresowanie się jego losem.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.