Reklama

Napisał niecodzienny list do kolbuszowskich policjantów. Jego treść cię zaskoczy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Napisał niecodzienny list do kolbuszowskich policjantów. Jego treść cię zaskoczy - Zdjęcie główne

Policjanci otrzymali niecodzienny list od mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. | foto Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego napisał list do policjantów. Wyraził w nim swoją wdzięczność.

Kolbuszowscy policjanci podkreślają, że praca dzielnicowego, to przede wszystkim kontakt z ludźmi. - Czasem zwykła rozmowa, spotkanie, wysłuchanie drugiego człowieka, znaczy więcej niż inna forma pomocy - zaznaczają. Tak było w przypadku jednego z mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, który przysłał podziękowanie dla kolbuszowskich policjantów. W treści swojego listu dziękował przede wszystkim za zainteresowanie swoim losem.

Codzienne obowiązki dzielnicowego to nie tylko obchód, odwiedziny posesyjne, ale przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem. Setki rozmów z ludźmi dają dzielnicowemu możliwość poznania mieszkańców rejonu służbowego i ich problemów. Czasem wystarczy wysłuchanie drugiej osoby i zainteresowanie się jej losem. Czasem ważna jest także oferta realnej pomocy.

Tak właśnie było w przypadku mieszkańca powiatu kolbuszowskiego.

- Najpierw jego losem zainteresował się kierownik rewiru dzielnicowych kolbuszowskiej jednostki. W grudniu ubiegłego roku, będąc w czasie wolnym od służby, policjant zauważył, że w starych niezamieszkałych wcześniej zabudowaniach, przy jednej z ulic w Kolbuszowej, wydobywa się dym z komina. Z pomocą sąsiadki ustalił, że do swojej rodzinnej posiadłości przyjechał z innego województwa mężczyzna, który prawdopodobnie podczas pobytu rozchorował się i musiał zostać

- opisuje sytuację kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Funkcjonariusz z pomocą sąsiadki nawiązali z nim kontakt telefoniczny i ustalili, czego potrzebuje. W pomoc włączyli się również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej i dzielnicowy. Funkcjonariusze kilkakrotnie kontaktowali się z chorym mężczyzną, sprawdzając jego sytuację.

Wczoraj (środa, 16 lutego) do kolbuszowskiej jednostki wpłynął list od mężczyzny, w którego treści podziękował za kontakt telefoniczny w trakcie swojej choroby i zainteresowanie się jego losem.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy