Reklama

Namówił nastolatkę do zrobienia nagich zdjęć. Usłyszał wyrok

Opublikowano:
Autor:

Namówił nastolatkę do zrobienia nagich zdjęć. Usłyszał wyrok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd skazał mężczyznę, który groził 13-latce z naszego powiatu wybiciem zębów i połamaniem rąk. Namówił ją również do zrobienia nagich zdjęć i proponował jej obcowanie płciowe.

56-letni Tadeusz R.  podejrzany był o to, że za pośrednictwem m.in. komunikatorów Gadu-Gadu oraz Skype nawiązał kontakt z trzynastoletnią mieszkanką powiatu kolbuszowskiego w celu doprowadzenia do obcowania płciowego. Sytuacja miała miejsce w okresie od października do grudnia 2014 roku.

 


 

- Mężczyzna ten wprowadził małoletnią w błąd, pisząc jej, że jest dużo młodszy. Wykorzystał on niezdolność 13-latki do należytego pojmowania sytuacji i namówił ją do zrobienia zdjęć nago

- mówiła jeszcze w ubiegłym roku Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury.

Kiedy zdjęcia dotarły już do Tadeusza R., wtedy wdrożył w życie dalszą część swego planu. Zaczął grozić dziewczynce. Pisał, że wybije jej zęby i połamie ręce. Miał posunąć się także do wysłania jej nagich zdjęć na Facebooka i inne fora internetowe po to, aby wszyscy jej znajomi zobaczyli, "co potrafi".

- Groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że będą spełnione

- mówiła prokurator Kwiatkowska-Brandys. 

 


TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:


 

Mężczyzna namawiał nastolatkę do spotkania i składał propozycje obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej. Swój cel zamierzał zrealizować w jednym z hoteli w Rzeszowie. Dziewczynka w końcu nie wytrzymała i o całej sytuacji opowiedziała swoim rodzicom. Ci z kolei powiadomili odpowiednie służby. 

Podejrzany Tadeusz R. posiada obywatelstwo polskie oraz niemieckie i na stałe mieszka na terenie Niemiec. Na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wydał europejski nakaz aresztowania podejrzanego. Mężczyzna, po poszukiwaniach, został zatrzymany na terenie Niemiec i przetransportowany do Polski. Za zarzucane przestępstwo groziła mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Kolbuszowej skazał Tadeusza R. na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Zastosował również środek karny w postaci zakazu kontaktowania się z osobami małoletnimi na okres 5 lat. Wyrok jest prawomocny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE