Reklama

Najbrzydsza wizytówka miasta ma się zmienić. Kiedy? |WIZUALIZACJA|

Opublikowano: sob, 30 lis 2019 10:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia przebudowy budynku dworca przy ul. ks. Ruczki w Kolbuszowej.

Budynek dworca przez wiele lat był własnością Polskich Kolei Państwowych. W 2013 roku burmistrz Kolbuszowej podjął działania zmierzające do przejęcia budynku wraz z terenami przyległymi. Udało się to cztery lata później. - Wieloletnie starania zaowocowały nieodpłatnym przekazaniem dworca gminie Kolbuszowa - informują kolbuszowscy urzędnicy. 

Najpierw przetarg 

Koncepcję przebudowy budynku zatwierdzono już kilka lat temu. Aby jednak ruszyć z kosztownym remontem, gmina czekała na możliwość pozyskania dofinansowania. Udało się to w tym roku. Samorząd otrzymał pieniądze z dwóch różnych programów unijnych. 

Kiedy więc prace ruszą? Najpierw gmina musi ogłosić przetarg i wyłonić firmę, która wykona zaplanowane prace. -  Obecnie dokonywana jest analiza dokumentacji technicznej pod względem wymogów niezbędnych do ogłoszenia przetargu, która następnie zostanie przesłana do Centrum Unijnych Projektów Transportowych w celu jej zatwierdzenia - informują pracownicy urzędu miejskiego. 

W kolbuszowskim magistracie zespoły robocze analizują również możliwe warianty ruchu autobusowego, który będzie odbywać się w trakcie wykonywania robót. - Rozpatrywane są dopuszczalne lokalizacje tymczasowych przystanków oraz tymczasowa organizacja ruchu przy ul. ks. Ludwika Ruczki - dodają przedstawiciele urzędu. 

Dwie poczekalnie 

Z nowego dworca podróżni będą mogli korzystać końcem 2021 lub początkiem 2022 roku. Co znajdziemy w obiekcie zlokalizowanym przy ul. Ruczki po remoncie? W rogu budynku powstanie bar. W jego sąsiedztwie będą znajdować się ogólnodostępne toalety. 

Z lokalem gastronomicznym sąsiadować będzie poczekalnia z ponad 50 miejscami siedzącymi. Poczekalnie będą dwie. Druga, znacznie mniesza (od strony torów) będzie poczekalnią długoterminową. W budynku wygospodarowano także kącik dla dzieci. Tuż obok ma znajdować się łazienka z przewijakiem i fotelem do karmienia. Kierując się w prawą stronę, dotrzemy do pokoju dla kierowców, palarni oraz punktu informacyjnego dla podróżnych. 

Monitoring i ośrodek 

W budynku znajdzie się także niewielkie biuro podróży. Z poczekalni dostaniemy się natomiast do świetlicy, która również będzie zajmować sporą część obiektu przy ul. Ruczki. 

Kolejne trzy popieszczenia przeznaczone zostaną dla organizacji pożytku publicznego. Wstępny projekt zakłada także utworzenie miejsca, w którym uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mogliby sprzedawać swoje prace. 

W kolejnej części budynku znajdować się będzie centrum monitoringu miejskiego, serwerownia oraz kilka pomieszczeń, w których urzędować będą strażnicy miejscy.

Ostatnie dwa segmenty budynku przeznaczone będą dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej. 

CZYTAJ TEŻ: Brzydki jak.... dworzec w Kolbuszowej |ZDJĘCIA|

Wizualizacja: źródło UM Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -0

    Ajajaj

    Symbol kolbuszoskiej Władzy

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    prawda

    Mysle ze najbardziej takim niesmakiem kojarzacym się ostatnio z Kolbuszową to pan starosta i jego swiński charakter.