Nadleśnictwo Kolbuszowa zwycięzcami turnieju [ZDJĘCIA]

WIADOMOŚCI Nadleśnictwo Kolbuszowa po raz kolejny pokazało swoje umiejętności i zdobyło puchar.

W sobotę, 9 października odbył się osiemnasty już Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie. W tegorocznych zawodach wystartowało dwanaście drużyn z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Rozgrywki odbywały się na terenie gospodarza mistrzostw - Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Turniej rozpoczął się od rozlosowania grup. W każdej z nich rozgrywały się mecze "każdy z każdym", a do ćwierćfinału wychodziły dwie najlepsze drużyny.

- Pomimo długiej przerwy,  spowodowanej obostrzeniami w kraju związanymi z koronawirusem, duch walki nie opuszczał żadnego z nadleśnictw. Wszyscy zawodnicy wykazywali się niezwykłą wolą zwycięstwa, a gorący doping kibiców wprowadzał fantastyczną atmosferę na boisku

- przekazała Marta Ziemniewicz z Nadleśnictwa Lutowiska.

Ćwierćfinały rozegrane były metodą pucharową. Zwycięzca jednej grupy rywalizował z drużyną z drugiego miejsca z grupy sąsiedniej. Ten etap rozgrywek pokazał, że najlepsze zespoły w grupach nie były przypadkowe, ponieważ wszystkie nadleśnictwa, które na etapie meczów grupowych zdobyły największą liczbę punktów, znalazły się w półfinałach.

W walce o trzecie miejsce Nadleśnictwo Leżajsk okazało się bezkonkurencyjne i pokonało Nadleśnictwo Narol (2:0). W finale natomiast spotkały się drużyny z Kolbuszowej i Lutowisk. Kolbuszowa, podobnie jak w poprzednim turnieju rozgrywanym w 2019 r., udowodniła, że nie ma sobie równych i pokonała Lutowiska w obu setach.

Stało się więc jasne, że zwycięzcą XVIII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie zostało Nadleśnictwo Kolbuszowa.

- Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy razem w kwietniu 2022 r. na XIX Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie, którego organizacji podjęło się Nadleśnictwo Sieniawa