Reklama

Na gminie Cmolas PSZOK w budowie

Opublikowano: ndz, 26 lip 2020 12:00
Autor:

Na gminie Cmolas PSZOK w budowie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwają pracę związane z budową Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cmolasie. Kiedy się zakończą, mieszkańcy nie będą zostawiać swoich gabarytów i innych odpadów pod gminą.

Na tę chwilę gmina Cmolas nie posada takiego punktu. Ten problem rozwiązuje poprzez mobilny PSZOK, który przynajmniej raz w miesiącu podjeżdża pod cmolaski urząd gminy.

Gmina postanowiła jednak, że wybuduje punkt odpadów obok oczyszczalni ścieków za ponad milion złotych. Budowa inwestycji rozpoczęła się początkiem stycznia tego roku. Ma być gotowa do kwietnia przyszłego roku. Prace wykonywane są przez firmę "Rembisz" z Zielonki.

- Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa środowiskowych warunków życia mieszkańców poprzez zwiększenie efektywności systemu gospodarowania odpadami na terenie gminy Cmolas - informuje urząd gminy. Inwestycja została podzielona na kilka etapów, które obejmują poszczególne roboty budowlane. Pierwszy etap został już zakończony i odebrany w  kwietniu tego roku. Prace obejmowały m.in. roboty ziemne, powstanie budynku w surowym stanie wraz z przykryciem. Powstał budynek socjalno-bytowy na potrzeby PSZOK-u. Wartość  robót na tym etapie wyniosła 201 554, 96 zł.

W  kolejnych etapach planowane jest wybudowanie stalowej wiaty jednokondygnacyjnej w kształcie litery L. Zostanie również zagospodarowany terenu wokół nowo powstałych  obiektów poprzez odpowiednie utwardzenie terenów dojazdowych, ogrodzenie i posadzenie zieleni. Całkowita wartość projektu to 1 mln 115 tys zł. Realizacja inwestycji współfinansowana jest przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 770 000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.