Reklama

Myśliwi będą strzelać w powiecie kolbuszowskim. Zaplanowano odstrzał sanitarny dzików

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels.com

Myśliwi będą strzelać w powiecie kolbuszowskim. Zaplanowano odstrzał sanitarny dzików  - Zdjęcie główne

PIW wydał rozporządzenie o odstrzale sanitarnym dzików. | foto pexels.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kolbuszowej wydał rozporządzenie w sprawie sanitarnego odstrzału dzików na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Czterem kołom łowieckim Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kolbuszowej nakazał przeprowadzić sanitarny odstrzał dzików na terenie gmin Cmolas, Majdan Królewski, Kolbuszowa i Niwiska. 

Odstrzelonych ma zostać dziesięć dzików. Dwie sztuki ma odstrzelić koło "Nadwiślańskie, dwa kolejne dziki koło łowieckie "Knieja". Kolejne dwa osobniki mają być zabite przez "Darz Bór". Najwięcej, bo cztery sztuki ma odstrzelić koło łowieckie "Borek". Ostrzał ma zakończyć się 30 czerwca. 

Każda zestrzelona sztuka ma zostać przebadana, czy jest nosicielem Afrykańskiego pomoru świń. Każda tusza będzie przeznaczona do utylizacji, lub do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego. 

Za każdego zabitego dzika, ważącego ponad 30 kg, myśliwi otrzymają kilkaset złotych. Jeżeli będzie to samica powyżej 1 roku życia, to trafi do nich 650 zł, a jeżeli samiec lub młody dzik, wówczas dostaną za każdą zabitą sztukę 300 zł.

W 2021 roku PIW przebadał 444 dziki na obecność ASF-u. Są to odstrzelone, powypadkowe i padłe sztuki. W 2022 roku ta liczba sięga już 111 dzików. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy