Reklama

Reklama

Może zabraknąć wody w kranach na terenie gminy Raniżów. Kierownik ZGK apeluje do mieszkańców

Opublikowano: czw, 10 maj 2018 07:00
Autor:

Może zabraknąć wody w kranach na terenie gminy Raniżów. Kierownik ZGK apeluje do mieszkańców  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek, 4 maja, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Raniżowie został umieszczony komunikat kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Raniżowie.

Szef zakładu zwrócił się w nim z apelem do mieszkańców całej gminy.

- W związku z brakiem opadów i utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz prognozami na najbliższy okres Zakład Gospodarki Komunalnej w Raniżowie apeluje do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody z sieci wodociągowej tylko do niezbędnych celów - zaapelował Tadeusz Sondej, kierownik ZGK w Raniżowie.

- Prosimy o racjonalne korzystanie z wody pitnej z sieci i ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno-bytowe, tj. podlewania upraw, podlewania trawników i ogródków, napełniania basenów itp.- dodał.

Jak wyjaśnił nam szef ZGK, w okresie letnim rozbiór wody jest na terenie gminy około trzy razy większy niż w okresie jesienno-zimowym. Jeśli zaś mieszkańcy zbagatelizują apel, dla niektórych, szczególnie odległych od raniżowskiego wodociągu miejscowości, wody może po prostu zabraknąć.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +4 / -0

    ktoś

    To niech wykopią dodatkowe studnie bo ten problem jest już od co najmniej 3 lat a nie straszą ludzi że wody zabraknie. Może za chwile będą kazać ograniczać ilość wody na 1 mieszkańca do picia. Jak widza, że wodociągi są za słabe, to coś powinni robić (wykopać kolejne studnie itd). A nie jęczeć ze w lecie jest większe zapotrzebowanie na wodę a w zimie mniejsze, bo tak to każdy nawet nie mający podstawówki może się tłumaczyć panie kierowniku. Ale co się dziwić jakie drogi takie same wodociągi w gm. Raniżów z reszta cała ta gmina to jakieś wielkie nieporozumienie i tyle. Zaorać i las zasadzić.