Reklama

Może zabraknąć wody w kranach na terenie gminy Raniżów. Kierownik ZGK apeluje do mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Może zabraknąć wody w kranach na terenie gminy Raniżów. Kierownik ZGK apeluje do mieszkańców  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek, 4 maja, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Raniżowie został umieszczony komunikat kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Raniżowie.

Szef zakładu zwrócił się w nim z apelem do mieszkańców całej gminy.

- W związku z brakiem opadów i utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz prognozami na najbliższy okres Zakład Gospodarki Komunalnej w Raniżowie apeluje do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody z sieci wodociągowej tylko do niezbędnych celów - zaapelował Tadeusz Sondej, kierownik ZGK w Raniżowie.

- Prosimy o racjonalne korzystanie z wody pitnej z sieci i ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno-bytowe, tj. podlewania upraw, podlewania trawników i ogródków, napełniania basenów itp.- dodał.

Jak wyjaśnił nam szef ZGK, w okresie letnim rozbiór wody jest na terenie gminy około trzy razy większy niż w okresie jesienno-zimowym. Jeśli zaś mieszkańcy zbagatelizują apel, dla niektórych, szczególnie odległych od raniżowskiego wodociągu miejscowości, wody może po prostu zabraknąć.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE