Reklama

Reklama

Monitoring, drogi, wysposażenie jednostek OSP - na ten cel wydane zostaną pieniądze sołectw gminy Dzikowiec

Opublikowano: ndz, 25 lut 2018 14:30
Autor:

Monitoring, drogi, wysposażenie jednostek OSP - na ten cel wydane zostaną pieniądze sołectw gminy Dzikowiec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W tym roku mieszkańcy gminy Dzikowiec mają do wydania ponad 250 tys. złotych w ramach funduszu sołeckiego. Sprawdzamy, na co zostaną przeznaczone te pieniądze w poszczególnych miejscowościach.

Reklama

Na przedsięwzięcia realizowane w ramach funduszu sołeckiego w nowym budżecie gminy zaplanowano dokładnie 252 790,18 złotych. Największa część tej kwoty zostanie przeznaczona na naprawę dróg gminnych w poszczególnych sołectwach (prawie 130 tys. zł).

Poza tym fundusz sołecki mieszkańcy miejscowości planują także przeznaczyć np. na remont budynku gminnego w Nowym Dzikowcu (10 tys. zł), remont budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mechowcu (15 tys. zł) czy prace remontowe przy Szkole Podstawowej w Lipnicy (nieco ponad 8 tys. zł) i Wilczej Woli (15 tys. zł).

Spora część pieniędzy trafi także na doposażenie jednostek OSP i remiz na terenie całej gminy (ponad 37 tys. zł). W ramach sołeckich pieniędzy zostanie zrealizowanych także wiele mniejszych inwestycji, jak np. zakup kosiarki do trawy i wózka do wykonania linii boiska stadionu sportowego w Dzikowcu (5 tys. zł) czy zakup wyposażenia do czytelni biblioteki w Mechowcu (3 tys. zł).

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.