Reklama

Monika Węgrzyn i inni lekkoatleci Tiki-Taki w formie

Opublikowano: śr, 11 wrz 2019 19:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejny intensywny i owocny weekend mają za sobą lekkoatleci kolbuszowskiej Tiki-Taki. Znów błysnęła Monika Węgrzyn, a z dobrej strony pokazali się również nasi młodzicy.

Monika powalczyła w Krynicy-Zdroju w 10. Tauron Festiwalu Biegowym (6-8 września). Przez trzy dni kilka tysięcy biegaczy z Polski i z zagranicy rywalizowało na dystansach od 600 do 112 km. Dwa tygodnie po udanym starcie w Pucharze Świata wystartowała niespełna 17-letnia Monika Węgrzyn. - Tym razem odpuściła górskie dystanse i skoncentrowała się na krótszych biegach: od 600 do 7000 metrów – opisywał Bogdan Karkut, trener naszych biegaczy.

W ciągu trzech dni Monika wystartowała w sześciu biegach i tylko w pierwszym na dystansie mili (1609 m) nie stanęła na podium, ale była tuż za podium, na czwartym miejscu. - Wyprzedziły ją tylko Ukrainka i  dwie  medalistki dorosłych mistrzostw Polski. Rywalki reprezentujące bardzo wysoki poziom sportowy – zaznaczał Karkut.

W trzech następnych startach, na dystansach: 7 km (Bieg Nocny), 600 metrów (Bieg Kobiet) oraz 3000 metrów Monika stawała na drugim miejscu podium. Najlepiej poszło jej w niedzielnych konkurencjach. - Zarówno bieg na dystansie 1000 metrów jak i kończący cały festiwal, bieg na dystansie 600 metrów zakończyły się zdecydowanymi wygranymi Moniki – zaznaczał Karkut.

Po bardzo dobrych biegach Monika zebrała mnóstwo gratulacji od kibiców i innych biegaczy. - Słowa uznania Monika usłyszała między innymi od byłego wicepremiera RP prof. Grzegorza Kołodki, prywatnie zapalonego maratończyka, który przebiegł do tej pory aż 50 maratonów – wspominał trener Tiki-Taki. Warto dodać, że Monika starowała w Krynicy nie w pełni sił, po przebytej niedawno infekcji wirusowej. - Wszystkie biegi wymagały dodatkowej mobilizacji. Walczyła nie tylko z rywalkami, ale też z samą sobą – podkreślał Karkut.

W ubiegły weekend biegała nie tylko Monika. Bardzo ważne zawody, bo Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, zaliczyli nasi zawodnicy do lat 16. Mistrzostwa Makroregionu Podkarpacko-Małopolskiego rozegrano w Przemyślu. 

Świetnie zaprezentowali się Wiktor Zięba i Jakub Chudzik. Wiktor wywalczył złoto na 1000 metrów z czasem 2,46,30. Srebrny medal na dystansie 600 metrów zdobył Jakub Chudzik (1,27,39). – Wyprzedził go jedynie zawodnik Cracovii, więc z podkarpackich zawodników Kuba był najszybszy – cieszył się Karkut. Na wysokim, piątym miejscu na 300 metrów znalazła się Natalia Antkiewicz (44,36). Zarówno Wiktor jak i Kuba wywalczyli kwalifikację na mistrzostwa Polski do 16 lat, które w dniach 21-22 września rozegrane zostaną w Tarnowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE