Reklama

Mniej pieniędzy na azbest

Opublikowano: pon, 22 sie 2016 05:01
Autor:

Mniej pieniędzy na azbest - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 2002 do 2032 Polska została zobowiązana do usunięcia szkodliwego azbestu z terenu kraju. W tym roku gmina Dzikowiec wydała na ten cel najmniej w porównaniu do poprzednich lat.

Czasami nawet nie wiemy, że przechodzimy obok toksycznego miejsca, bo płyta azbestocementowa nie jest uszkodzona i nie stanowi zagrożenia dla życia i środowiska. Jednak każdy nawet najmniejszy defekt może już stanowić problem. Ulatnia się wówczas pył z drobnymi włóknami azbestowymi, które sieją spustoszenie w naszym układzie oddechowym i są sprawcami zachorowań na raka płuc. Przed wejściem w życie ustawy z 1994 roku o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest, substancja ta pokrywała szkoły, domy, przedszkola, urzędy. Dzisiaj takich budynków jest znacznie mniej.

Więcej w 33 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.