Reklama

MŁODZI PISZĄ: Co się działo w kolbuszowskim liceum w październiku?

Opublikowano:
Autor:

MŁODZI PISZĄ: Co się działo w kolbuszowskim liceum w październiku?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zobaczcie, co wyszło spod piór młodzieży z kolbuszowskiego LO im. Janka Bytnara. Uczniowie biorący udział w warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez Alinę Ziętek-Salwik, dzielą się z nami informacjami o najważniejszych wydarzeniach z życia społeczności szkolnej.

***

Od 2 do 6 października grupa młodzieży biorąca udział w projekcie "Erasmus  +" udała się do miasta Mátészalka na Węgrzech w ramach wymiany uczniów, będącej następstwem umowy o współpracy pomiędzy Mátészalka Esze Tamás Gimnázium a LO im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Została ona podpisana przez dyrektorów obu szkół w sierpniu 2019. 

***

Młodzież rywalizowała w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Impreza odbyła się 8 października i zgromadziła ok. 50 zawodników z trzech szkół ponadpodstawowych: LO, ZSA-E z Weryni i ZST w Kolbuszowej. Nasza placówka zakończyła zawody z wynikiem: w kategorii dziewcząt – I miejsce, natomiast chłopców – II miejsce, tym samym awansując do etapu rejonowego, który odbędzie się wiosną.

***

Uczniowie klasy 2C, w ramach projektu "Młodzi głosują+", przygotowali symulacje wyborów parlamentarnych połączonych z wyborami do samorządu uczniowskiego. Do udziału w szkolnych wyborach uprawniony był każdy uczeń posiadający legitymację. 

***

W progach naszego liceum obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej, przygotowane przez klasę 1DP. Przy tej okazji, w obecności całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości, pan dyrektor odczytał nominowanych do stypendium starosty oraz nazwiska nagrodzonych nauczycieli, których praca znacząco wpływała na rozwój szkoły.

***

Uczniowie liceum zaangażowali się również w pomoc skierowaną do najmłodszych, zbierając niezbędne produkty w ramach akcji "Z darem serca". Zgromadzone artykuły uczniowie klasy 1AP dostarczyli do fundacji Hospicjum Dzieci w Rzeszowie.

***

Nasze liceum otrzymało Europejską Odznakę Jakości za projekt eTwinning "Un homme sain dans un environnement sain" (dotyczący m.in. dbania o środowisko), przyznawaną tym, których praca w ramach projektu osiągnęła wysoki poziom. Było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży oraz niezwykłemu wsparciu ze strony opiekunów z kadry nauczycielskiej.

***

Po raz kolejny zostaliśmy uczestnikami akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa". Zbieraliśmy znicze w biało-czerwonych barwach, które następnie zostały przetransportowane na lwowskie nekropolie oraz polskie groby, aby 1 listopada zabłysnęły blaskiem pamięci dla poległych rodaków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE