Reklama

Miliony złotych przeznaczone na przebudowę dróg w gminie Majdanie Królewskim i Dzikowcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Miliony złotych przeznaczone na przebudowę dróg w gminie Majdanie Królewskim i Dzikowcu - Zdjęcie główne

Rządowe pieniądze posłużą na modernizację dróg. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za otrzymane pieniądze Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej zajmie się remontem i budową nowych dróg w gminie Majdan Królewski i Dzikowiec.

Rządowe dofinansowanie pozwoli na modernizację infrastruktury drogowej w dwóch gminach w powiecie kolbuszowskim. Które trakty doczekają się przebudowy? 

 

- Milionowe dofinansowanie pochodzi z rządowego funduszu rozwoju dróg. Łącznie z tej puli na Podkarpacie trafi 181 mln zł. Pieniądze te pozwolą na realizację aż 106 zadań drogowych, w ramach których powstanie łącznie 185 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie

- czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. 


Z planów kolbuszowskiego starostwa wynika, że otrzymane dofinansowanie posłuży na rozbudowę drogi powiatowej Brzostowa Góra – Krzątka, w Krzątce na długości 2,6 km.

- Wartość tego zadania szacowana jest na 9 079 878 zł, z czego dofinansowanie wynosi 5 447 926 zł, wkład własny to 3 631 952 zł - wyliczają urzędnicy. Kolejnym zadaniem, które zakwalifikowało się do dofinansowania jest rozbudowa drogi powiatowej relacji Bojanów – Wilcza Wola – Kopcie, w Wilczej Woli na długości 0,87 km. Całość prac wyceniona jest na 3 432 837 zł, z czego dofinansowanie sięgnęło 2 059 702 zł, a wkładu własnego jest 1 373 135 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy