Reklama

Miliony złotych na kanalizację i wodociągi w gminie Niwiska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: podkarpackie.pl

Miliony złotych na kanalizację i wodociągi w gminie Niwiska - Zdjęcie główne

Przedstawiciele samorządów między innymi z Niwisk, podpisali umowę na przyznanie dotacji. | foto podkarpackie.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzięki pozyskanej dotacji gmina Niwiska będzie mogła rozwinąć sieć kanalizacji i wodociągów. W których sołectwach planowane będą inwestycje?

We wtorek (10 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się oficjalnie podpisanie umów na otrzymanie dotacji, która pozwoli na rozwinięcie gospodarki wodno-ściekowej. Taka inwestycja szczególnie przysłuży się obszarom wiejskim. 

Inwestycja budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w gminie Niwiska polegać będzie na budowie pięciu odcinków sieci. Łącznie sieci wodociągowej na terenie najmniejszej gminy w powiecie kolbuszowskim powstanie 2 038 m, sieci kanalizacyjnej 4 472 m. Wartość inwestycji szacowana jest na 3 276 301,25 zł, w tym z pieniędzy unijnych jest 2 267 305 zł. Z budżet gminy Niwiska dołożonych zostało 1 008 996,25 zł.

 

W Niwiskach sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej powstanie na odcinku 412,73 m. Odcinek sieci wodociągowej sięgnie 437,27 metrów. 

Również sołectwo Kosowy czeka budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompownią ścieków sanitarnych i budowa odcinka sieci wodociągowej. W ramach zadania wykonany zostanie wzdłuż ul. Jana Pawła II w Kosowach (w kierunku Huciny) odcinek sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na długości 1157,55 m i odcinek sieci wodociągowej sięgający 629,61 m. Przy ul. Szkolnej w Kosowach planowana jest budowa sieci wodociągowej o długości 971,90 metrów. 

W Przyłęku rozpocznie się budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompownią ścieków sanitarnych wzdłuż drogi gminnej relacji Przyłęk – Hucina (Żabieniec). Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej – 1451,73 m oraz kanalizacji sanitarnej tłocznej – 853,38 m.

Modernizacja planowana jest także w Hucisku od Trześni w kierunku Zapola. Tam budowa sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej sięgnie długości 597,04 m.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy