Reklama

Reklama

Miliony na plac zabaw i salę. Co jeszcze?

Opublikowano: 26 września 2020 11:00
Autor:

Miliony na plac zabaw i salę. Co jeszcze?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas ostatniego posiedzenia komisji rewizyjnej członkowie otrzymali informację o planowanych i pozyskanych pieniądzach.

Gmina Cmolas otrzymała pieniądze m.in. na remont Domu Kultury w Trzęsówce oraz drogi relacji Hadykówka-Poręby Dymarskie-Leśnictwo. Kolejne dofinansowanie zostało przekazane na budowę wodociągu dosyłowego w Cmolasie. Jedną z ważniejszych inwestycji jeszcze w tym roku ma być zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych. Całkowita przewidywana kwota na zakup samochodu to 300 tys. zł, przy dofinansowaniu w wysokości 200 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Cmolaski urząd złożył także wniosek o dofinansowanie na remont krytej pływalni i hali sportowej w Cmolasie. Planowany koszt zadania to ponad milion złotych, natomiast dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki ma być w kwocie 578 269 zł. Gmina planuje także budowę sali sportowej i rozbudowę placu zabaw w Jagodniku. Planowany koszt zadania to prawie 3,5 miliona złotych, w tym dofinansowanie w kwocie prawie 2,5 miliona z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W planach przewidziany jest także remont Domu Strażaka w Porębach Dymarskich. W tej sprawie został złożony wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.