Reklama

Milionowa pomoc

Opublikowano: wt, 20 cze 2017 15:57
Autor:

Milionowa pomoc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prawie trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej jeszcze w tym roku doczeka się przebudowy.

Inwestycja będzie możliwa dzięki promesie, którą otrzymał powiat kolbuszowski. Wsparcie w kwocie miliona złotych w 80 procentach pokryje koszt inwestycji. Brakującą sumę wyłoży starostwo.

Bliżej do Rzeszowa
- W tym momencie jest to droga żwirowa, więc można sobie wyobrazić, w jakim jest stanie. Gdy przejedzie samochód, a jest ciepło, unoszą się tumany kurzu. Jesienią i zimą też nie jest za wesoło - mówi Stanisław Miazga, sołtys Porąb Kupieńskich. W ramach przebudowy, która będzie realizowana jeszcze w tym roku, na blisko trzykilometrowym odcinku drogi pojawi się nowa nawierzchnia. Ponadto zostaną wykonane pobocza oraz rowy. - Dzięki temu mieszkańcy Domatkowa, Bukowca i oczywiście Porąb będą mieli bliżej do Bratkowic i Rzeszowa. Takie usprawnienie komunikacyjne na pewno wszystkich ucieszy - zauważa gospodarz Porąb Kupieńskich.

Pięć milionów
Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz zabezpieczanie osuwisk w majowym rozdaniu otrzymało w sumie dziewięć powiatów i dwie gminy. W sumie, do podkarpackich samorządów, trafiło pięć milionów. Sporą część tej kwoty otrzymał powiat kolbuszowski. - Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się pośród samorządów, do których trafiło wsparcie na odbudowę infrastruktury drogowej. Dzięki tego typu pomocy możemy przystąpić do odbudowy kolejnego odcinka drogi powiatowej - mówi Józef Kardyś, starosta kolbuszowski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  tomek

  Niech zajmą się najpierw nawierzchnia drogi przy ulicy Handlowej w Kolbuszowej,dziury w asfalcie od kilku miesięcy i nikt tym się nie przejmuje

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  maestro

  O czym to jest powiedzcie? Gdzie ta droga?

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   znafca temate

   Chodzi chyba o drogę przez las do Bratkowic, ciekawe tylko, czy asfalt nie będzie się kończył w środku lasu na granicy powiatu kolbuszowskiego...