Reklama

Milionowa pomoc dla naszych gmin [FOTO]

Opublikowano: czw, 25 cze 2020 17:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego oraz Samorządy Gminne otrzymały czeki, w ramach których będą mogły realizować najpilniejsze zadania. W naszym powiecie fundusze te wynoszą ponad 8 mln zł.

Fundusz Inwestycji Samorządowych – to właśnie z tego źródła pochodzić będą środki pomocowe dla poszczególnych jednostek samorządowych. Jak wyjaśniał podczas Konwentu Starosty, Burmistrza oraz Wójtów Powiatu Kolbuszowskiego, który odbył się w czwartek (25 czerwca), Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, fundusze te będą mogły być przeznaczone na bliskie ludziom inwestycje, tj. m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.


Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów.

 
- Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości - czytamy na stronie kolbuszowskiego starostwa.


Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.
Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.  Wsparcie jest bezzwrotne.

Maksymalne wsparcie, na jakie mogą liczyć samorządowcy z powiatu kolbuszowskiego, wynoszą:
- Powiat Kolbuszowski – 1 166 741 zł
- Gmina Kolbuszowa – 3 360 004 zł
- Gmina Raniżów – 1 161 276 zł
- Gmina Majdan Królewski – 990 649 zł
- Gmina Cmolas – 638 379 zł
- Gmina Dzikowiec – 565 328 zł
- Gmina Niwiska – 500 000 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE