Reklama

Mikołajkowy Turniej o Puchar Posła RP Zbigniewa Chmielowca wygrali rzeszowianie

Opublikowano:
Autor:

 Mikołajkowy Turniej o Puchar Posła RP Zbigniewa Chmielowca wygrali rzeszowianie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Siatkarze Rico Sport Rzeszów wygrali rozegrany po raz siódmy mikołajkowy turniej siatkarski, który tradycyjnie odbył się w hali kolbuszowskiego LO.

 

W tym roku zabawa, której organizatorem jest UKS Kupno, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród drużyn, nie tylko z naszego powiatu. Udział wzięło 9 zespołów. – Chciało nawet więcej, ale w ostatnich dniach przed turniejem musiałem niektórym odmawiać, bo też nie mogliśmy sobie pozwolić na to, by zawody trwały np. 12 godzin – opisywał organizator Witold Antosz z UKS-u Kupno.

Rywalizacja została podzielona na trzy grupy. Zwycięzcy poszczególnych grup przechodzili do finałowej fazy, w której walczyli o miejsca na podium. O miejsca 4-6 grali ci, którzy zajęli drugie miejsce w pierwszym, grupowym etapie zmagań, a o miejsca 7-9 ci z trzecich miejsc. Ostatecznie wygrał zespół Rico Sport Rzeszów. Ta sama ekipa triumfowała w wiosennym turnieju w Kolbuszowej. Drugi był Spartakus Kolbuszowa Górna, trzeci Joker Widełka.

Czwarte miejsce zajął Leśnik Kolbuszowa, piąty był UKS Kupno, szósty Union Jack Rzeszów. Siódme miejsce zajęli Czarni Rzeszów, ósme Team Nowa Dęba, dziewiąte Team Nienadówka. Najlepsze trzy zespoły wróciły do domów z okazałymi pucharami. Nie zabrakło nagród indywidualnych. Najlepszym broniącym był Adrian Ziobro z Rico Sport Rzeszów, najlepszym atakującym Mateusz Maciąg (Leśnik Kolbuszowa), na miano najlepszego zawodnika turnieju zapracował Tomasz Godek (Joker Widełka). – Rico miało w składzie młodych, dobrze wyszkolonych zawodników, ale ekipy z naszego powiatu nie odstawały. Generalnie poziom rozgrywek był bardzo wysoki – oceniał Antosz. 

– Nie było słabych ekip, wszyscy potwierdzili chęć udziału w kolejnym takim turnieju. Staraliśmy się, żeby zawodnicy nie narzekali. Zapewniliśmy im posiłki. Dodam, że otwarcia turnieju dokonał dziekan Kazimierz Osak z naszej parafii – podsumował szef UKS-u Kupno. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE