Reklama

Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego wydaję płytę!

Opublikowano:
Autor:

Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego wydaję płytę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Marcelina Sidor to 21-letnia uzdolniona muzycznie mieszkanka miasta nad Nilem. Już w tym roku możemy spodziewać się jej albumu zatytułowanego "Merci". Poznajmy kulisy z życia i twórczości młodej wokalistki.

Marcelina pochodzi z Kolbuszowej, a w trakcie roku akademickiego przebywa w Rzeszowie, studiując  lingwistykę stosowaną. W planach ma zmianę kierunku na pedagogikę. Artystyczna przygoda wokalistki zaczęła się bardzo wcześnie, bo już w przedszkolu. Jako mała dziewczynka uczęszczała na zajęcia z rytmiki. Następnie rodzice zapisali ją do Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej. 

- Uczyłam się grać na flecie poprzecznym, jak również poznawałam podstawy muzyki klasycznej. Po ukończeniu I stopnia wiedziałam, że na tym przygoda się nie skończy. - opowiada wokalistka.

Nauka i tworzenie

Dalsze kształcenie Marcelina kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Rzeszowie. W międzyczasie uczęszczała do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, jak również zaczęła uczyć się gry na gitarze. Równolegle objęła stanowisko muzycznej w stowarzyszeniu, gdzie między innymi prowadziła śpiew, uczyła piosenek - zarówno w oddziale, jak i na rekolekcjach czy turnusach. 

Okazuje się, że mieszkanka Kolbuszowej pokochała najbardziej śpiewanie, tak więc w domu "dla siebie" aranżowała covery różnych utworów muzycznych. Marcelina to bardzo ambitna osoba, lubi "podnosić sobie poprzeczkę", z tego względu zaczęła tworzyć własne piosenki wraz z tekstami. To właśnie owe kompozycje pojawią się w nagrywanym albumie. Pierwsza autorska piosenka wokalistki została przez nią zaśpiewana podczas zimowiska Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dla grupy uczestników na początku 2019 roku. Również w tym właśnie czasie usłyszała od znajomego sugestię, by podzielić się swoją twórczością ze światem. Kolega zachęcił dziewczynę do kontaktu ze studiem Skyward Records i tak oto zaczęły się prace nad pierwszym albumem, zatytułowanym "Merci", zawierającym około ośmiu piosenek.

Kiedy płyta?

- Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, cały album ukaże się pod koniec roku, ale pojedyncze single będą dostępne na kanale Skyward Records na YouTube. Akustyczne wersje piosenek z albumu regularnie będą pojawiać się na moim kanale - wyjaśnia wokalistka.

Materiały zawarte w albumie są w języku angielskim, ale również znajdą się utwory promujące w języku ojczystym. Co artystka przedstawia w swoich piosenkach?

- Piszę o rozkwitającej miłości, o zauroczeniu, o przyjaźni, niewypowiedzianych pytaniach, zranieniach, ale też o miłości do samego siebie, której tak często nam brakuje. Jeśli chodzi o styl, w piosenkach akustycznych staram się dopasować muzykę do treści, do emocji, które przeważają w danej melodii. Nie usiłuję pisać w konkretnym stylu, po prostu daję muzyce płynąć - opowiada Marcelina. Podsumowując: każdy, słuchając jej utworów, znajdzie coś dla siebie.

Obecnie trwają prace nad promocją albumu w radiu. Utwory Marceliny możemy znaleźć na jej kanale YouTube, a także studia Skyward Records. Warto również śledzić bohaterkę artykułu na Facebooku, gdzie możemy poznać więcej szczegółów i nowinek z aktualnych postępów prac. Jedna z ostatnio udostępnionych piosenek to "One thing" -  opowiadająca o przełamaniu braku wiary w prawdziwą przyjaźń.

Od jazzu do rocka

Marcelinę zdecydowanie można nazwać koneserem muzycznym. Jej ulubionymi gatunkami są jazz i soul oraz muzyka klasyczna - utwory tego rodzaju są niewątpliwie bardzo wymagające zarówno pod względem wokalnym, jak i instrumentalnym, a także stanowią ogromne bogactwo artystyczne. 

Dziewczyna także podkreśla, że lubi słuchać rozmaitych utworów w zależności od nastroju, nie pogardzi także dobrym rockiem. Jak widać - nie warto się ograniczać. Jako jeden z lubianych utworów muzycznych na dzień dzisiejszy Marcelina podaje piosenkę zespołu Neon Trees, zatytułowaną Everybody Talks. Przyjemne, gitarowe brzmienie jest cechą charakterystyczną tego utworu.

Dlaczego warto

Jaki wniosek można wysunąć na podstawie historii Marceliny? Wokalistka zachęca wszystkie utalentowane osoby, z własnymi kompozycjami schowanymi "do szuflady", do skontaktowania się ze studiem Skyward Records. W ten sposób można zapewnić sobie rozwój muzyczny, a także rozpocząć wspaniałą przygodę, której ona obecnie doświadcza. Marcelina jest przykładem dla innych, aby rozwijać swoje talenty i stawiać sobie wyzwania. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na owoce wspaniałej pracy artystki.

- KONCERTY W PLANIE -

W Rzeszowie artystka mieszka w trakcie roku akademickiego, lecz tuż przed wybuchem pandemii wróciła do Kolbuszowej i na chwilę obecną przebywa w rodzinnych stronach. Rzeszów odwiedza w celu pracy nad albumem, a także repertuarem na przyszłe koncerty. Marcelina zdradza nam informację odnośnie występów promujących album - możemy się ich spodziewać już w czasie tych wakacji, na terenie rzeszowskiego rynku. Koncerty artystki z pewnością przyciągną spore grono zainteresowanych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE