Reklama

Mieszkaniec Kolbuszowej zabiera głos podczas obrad rady miejskiej. Dopytuje o ważne sprawy dla lokalnej społeczności

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: screenshot yt

Mieszkaniec Kolbuszowej zabiera głos podczas obrad rady miejskiej. Dopytuje o ważne sprawy dla lokalnej społeczności - Zdjęcie główne

Mieszkaniec Kolbuszowej wystąpił podczas ostatniej w 2022 roku sesji rady miasta. | foto screenshot yt

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Kolbuszowej pojawili się na sesji rady miejskiej. Wśród nich była Stefania Czachor, Daniel Jabłoński i Tomasz Buczek. Zabrali oni głos i mówili o ważnych sprawach dotyczących życia w mieście nad Nilem.

Relacje ze spotkań radnych można obejrzeć w internecie na żywo. Samorządowcy często na prośbę swoich wyborców, zadają pytania lub poruszają sprawy, które nurtują mieszkańców. Podczas ostatniego spotkania samorządowców w 2022 roku, trzech mieszkańców gminy Kolbuszowa, postanowiło osobiście spotkać się z radnymi. 

Tym żyją mieszkańcy

Wśród nich był Daniel Jabłoński, mieszkaniec osiedla numer jeden w Kolbuszowej. Poruszył on kilka lokalnych tematów i czekał na wyjaśnienia od burmistrza Jana Zuby.

- W 2022 roku, dokładnie w trzecim kwartale ul. Pileckiego miała zostać utwardzona, ale tak się nie stało. Mieszkańcy dopytują jak długo mają czekać? 

- dopytywał Daniel Jabłoński. To nie było jedyne pytanie, na które oczekiwał wytłumaczenia. Mieszkaniec gminy Kolbuszowa dopytywał też ile w przetargu, kosztuje ar działki na osiedlu Brata Alberta.

Przypomnijmy, że głos zabrała także mieszkanka osiedla Brata Alberta w Kolbuszowej, która wyraziła swoją dezaprobatę dla działań radnych w kierunku podwyżki diet. 


- Diety radnych nie są takie niskie. Przecież wszyscy żyjemy i chyba mamy jednakowe żołądki. Prosiłabym, żebyście się do tego ustosunkowali, bo jak nie ma pieniędzy dla biednych, to z podwyżek diet niech skorzystają ci potrzebujący. Szanujcie tych ludzi trochę. Od lat 80, do teraz niewiele się zmieniło


- podkreśliła Stefania Czachor. Więcej o tym dowiesz się klikając w zdjęcie poniżej.

Kolejnym pytaniem, które zadał Daniel Jabłoński dotyczyło utwardzenia łącznika z ul. Partyzantów do Brata Alberta w Kolbuszowej. 

- Nawożony jest tam kamień, ale to nic nie daje, kiedy przyjdzie deszcz lub śnieg wszystko się zapada i jest błoto wtedy nie da się iść ani jechać

- podkreślił mieszkaniec Kolbuszowej. Ostatnie pytanie Daniel Jabłońskiego dotyczyło uruchomienia filii zakładu aktywności zawodowej Centrum Natura Caritas. - W maju została podpisana umowa z urzędem gminy a Caritasem. Na dworcu miał powstać filia Centrum Natura. Chciałbym wiedzieć, kiedy rozpocznie ona swoją działalność? - pytał. 

Czas na odpowiedzi

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, wywołany do odpowiedzi po kolei odpowiadał na zadane pytania. 


- Mieszkańcy doskonale wiedzą jak wygląda sytuacja na ul Pileckiego. Tam jest do przebudowy gaz i kable energetyczne. W roku 2022 ogłoszony został dwukrotnie przetarg. W obydwu przypadkach zakończył się fiaskiem

- wyjaśnił włodarz. Okazało się, że żadna z firm nie złożyła oferty. - Będziemy ponawiać przetarg na przebudowę gazociągu. Tam się nie da położyć asfaltu ani kostki brukowej bez istniejącej infrastruktury typu gazociąg i kable energetyczne. Na to wszystko mamy dokumentację. Niestety nie jest to dzisiaj takie proste, żeby znaleźć wykonawcę. Po to, żeby firmy dwukrotnie nie rozkopywały tej drogi - nadmienił Jan Zuba. Gmina chce, aby jedna firma przełożyła kable energetyczne i wykonała przekładkę gazociągu. Burmistrz podkreślił, że trudno znaleźć takiego wykonawcę, który mógłby zrobić to zadanie kompleksowo. 


- Nie rezygnujemy z tej inwestycji, bo bardzo nam na tym zależy, żeby ją jak najszybciej zrealizować

- zaznaczył burmistrz. W dalszej części wypowiedzi, Jan Zuba, poinformował, że dokumentacja na połączenie ul. Partyzantów z osiedlem Brata Alberta jest w trakcie opracowywania. Radni uchwalili budżet, gdzie zabezpieczone są pieniądze na wykonanie dokumentacji, która posłuży na przedłużenie ulicy Partyzantów, budowę ścieżki rowerowej wzdłuż tego traktu i dokumentację na pozostałe sięgacze, jak i łącznik między ul. Krzaklewskiego a ul. Partyzantów obok sklepu. 

- Dokumentacja, jak i realizacja inwestycji, będzie w trycie specustawy dlatego, że jest tam nieuregulowany stan własnościowy. Są tam prywatne grunty, nie ma możliwości, żeby gmina Kolbuszowa je wykupiła, więc jedyna droga prawna, żeby nabyć te grunty to specustawa i uzyskanie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej - powiedział burmistrz. Co do filii zakładu aktywności zawodowej w Kolbuszowej, prawdopodobnie w 2023 roku wystartuje w mieście nad Nilem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy