Reklama

Mieszkańcy oddali azbest. Ile to kosztowało gminę?

Opublikowano: wt, 29 gru 2020 10:11
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Mieszkańcy oddali azbest. Ile to kosztowało gminę? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy majdańskiej gminy oddali szkodliwe materiały azbestowe. Sprawdzamy wydatki gminy na ten cel i jakie było zainteresowanie bezpłatną usługą.

Aby mieć możliwość oddania tego szkodliwego materiału ze swojego gospodarstwa domowego, należało złożyć uprzednio wniosek w gminie, kiedy był na to nabór.

Wywozem materiałów eternitowych zajęła się firma Delta z Końskowoli.

Na to zadanie gmina pozyskała pieniądze z Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 10 049 zł oraz Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w kwocie 7 035 zł. Łączny koszt tej inwestycji to 20 099,99 zł. Gmina ze swojego budżetu przeznaczyła 3015 zł. 

Z terenu majdańskiej gminy mieszkańcy 24 nieruchomości oddali materiały eternitowe. Było to łącznie 62,037 Mg azbestu. 

Dla porównania, w ubiegłym roku 35 nieruchomości oddało azbest, łącznie 92,258 Mg tego materiału. Wtedy też gmina ze swojej kieszeni wyłożyła 3 825 zł na to zadanie. Majdan otrzymał 12 749,99 zł z NFOŚiGW oraz 8 924,99 zł z WFOŚiGW. Usługę realizowała również firma DELTA. Jak poinformował nas pracownik gminy, na chwilę obecną nie wiadomo, czy będzie prowadzony nabór wniosków w przyszłym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy