Reklama

Mieszkańcy mówią że to najbrzydszy budynek w Kolbuszowej ale jeszcze w tym roku zmieni się nie do poznania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Mieszkańcy mówią że to najbrzydszy budynek w Kolbuszowej ale jeszcze w tym roku zmieni się nie do poznania - Zdjęcie główne

Budynek poczty przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej doczeka się remontu. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budynek poczty przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej wyraźnie wyróżnia się swoim wyglądem na tle pozostałej infrastruktury. Zapowiedzi ze strony właścicieli mówią, że wkrótce się to zmieni.

Budynek głównej poczty polskiej w Kolbuszowej przy ul. Jana Pawła II jest dość zaniedbany. Ma się to jednak zmienić. Pojawiła się informacja, że właściciele planują duży remont. 

 

Trwały rozmowy

Jeszcze pod koniec 2022 roku poseł Zbigniew Chmielowiec wspomniał, że jednym z głównych zmartwień parlamentarzysty jak i burmistrza Jana Zuby jest wygląd budynku poczty. Wtedy też tłumaczył, że podczas prywatyzacji telekomunikacji okazało się, że 70 procent tego budynku nie należy do Poczty, a jest to własność Orange.

W tej sprawie trwały rozmowy z prezesem poczty polskiej w Warszawie i przedstawicielami Orange. Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, nadmienił, że kilka miesięcy temu Orange wyraziło zgodę na współfinansowanie remontu budynku poczty przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej. Parlamentarzysta dodał, że jest to jeden z celów jakie stawia sobie do realizacji w 2023 roku. 

Jeszcze w tym roku

Podczas czwartkowej (27 kwietnia) sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej, burmistrz Jan Zuba, przekazał, że podjął ona razem z posłem Chmielowcem działania, żeby wymóc na właścicielach podjęcie działań termomodernizacyjnych. 


- Miasto pięknieje, ale jest jeden budynek użyteczności publicznej, który straszy. To budynek poczty, gdzie miała siedzibę również telekomunikacja. Nie było łatwo, ale otrzymaliśmy informację, że firma Orange przygotowuje się do wykonania tej inwestycji. Stanie się to na przełomie 3 i 4 kwartału. Miejmy nadzieję, że firma Orange dotrzyma słowa i ten szpecący budynek dorówna tym z którymi sąsiaduje 

- mówił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Dotrzymał słowa

Orange Polska po negocjacjach z władzami Kolbuszowej, zgodziła się na modernizację budynku poczty. W planach jest remont dachu i termomodernizacji poczty przy ul. Jana Pawła II. Przedstawiciele sieci zapewnili, iż dołożą wszelkich starań, aby przeprowadzić remont w 2023 roku. 

- Cieszy nas fakt, że wspólne działania powodują pozytywne zmiany w naszym mieście. Budynek poczty wypięknieje co najbardziej ucieszy panią kierownik, pracowników i wszystkich klientów poczty


- podkreśla Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy