Reklama

Mieszkańcy mają dość Piaskowej

Opublikowano: sob, 8 lip 2017 15:57
Autor:

Mieszkańcy mają dość Piaskowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tumany kurzu w słoneczne dni albo dla odmiany brodzenie w błocie po deszczu - tak wygląda rzeczywistość mieszkańców ulicy Piaskowej i sąsiednich traktów. - Nie jesteśmy ludźmi drugiego sortu! - mówili kolbuszowianie, którzy pojawili się na sesji rady miejskiej. Jak na ich słowa zareagował burmistrz miasta?

Kilkunastoosobowa grupa mieszkańców zjawiła się na ostatniej sesji (30 czerwca), aby przedstawić swój problem na forum rady. Od wielu już lat zabiegają, aby na ich ulicach pojawił się asfalt. Wcześniejsze pisma i petycje, które kierowali do kolbuszowskiego magistratu, jak również rozmowy z samorządowcami, nie odniosły skutku. - Władze miasta nie słuchają głosu swoich mieszkańców zamieszkujących te ulice. Ich jedyną reakcją jest wysypywanie żwiru, tłucznia, który jednak w dość szybkim czasie zamienia się w błoto lub tworzy tumany kurzu, w zależności od pogody - mówił przedstawiciel zebranych.

Obiecanki cacanki
Mieszkańcy swoje uwagi i zastrzeżenia po raz kolejny zawarli w piśmie, które skierowali do burmistrza. Treść dokumentu na czerwcowej sesji odczytał ich przedstawiciel. - Problem wykonania utwardzonej asfaltowej nawierzchni pojawił się 20 lat temu i nadal pozostaje nierozwiązany - zaznaczył mężczyzna. - Jesienią ubiegłego roku władze miejskie w osobie kierownika jednostki odpowiedzialnej za ulicę Piaskową poinformowały mieszkańców, że do końca 2016 roku będzie wykonana kanalizacja oraz pierwsza podkładowa nawierzchnia asfaltowa na odcinku 200 metrów wraz z instalacją deszczową i krawężnikami. Niestety, do tej chwili nie zostało to wykonane - dodał. Mieszkańcy zwrócili także uwagę, że w okolicy ulicy Piaskowej z roku na rok przybywa domów. Przebudowa nawierzchni więc jest konieczna. - W tej chwili, z tego co wiemy, jest wniosek o budowę dwunastu domów. Wiadomo, że transport będzie ulicą Piaskową i to już się zaczyna. Widzę, że jeżdżą samochody ciężarowe i dowożą tam materiały. W związku z powyższym prosimy o podjęcie działań w celu zapewnienia nam warunków do życia - apelował przedstawiciel grupy mieszkańców.

Drugi sort
W piśmie do burmistrza kolbuszowianie podkreślili, że zła jakość nawierzchni utrudnia im normalne życie. - Tereny naszych zabudowań przypominają teren aktywnej cementowni. Nie da się okna otworzyć w dzień. Z kolei po opadach deszczu nie przejdziemy suchą stopą po tej ulicy. Nawet na trawie nie ma szans, bo jest błoto - mówił reprezentant grupy i zachęcał samorządowców, aby na własne oczy przekonali się, jak wygląda codzienność na ulicy Piaskowej. - Nie dziwcie się, że ludzie są zdesperowani, że ludzie są źli. Płacimy takie same podatki jak inni mieszkańcy. Dużo później były budowane ulice na osiedlu, a w tej chwili już mają asfalt. Są to drogi na Polnej, obok Polnej, pan burmistrz dobrze wie, o jakich drogach mówię. Bardzo byśmy chcieli być traktowani tak samo. Nie jesteśmy jakimś innym sortem ani ludźmi drugiego sortu! - apelował mężczyzna

Więcej w 27 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  lol

  Własnie mam zjazd z ulicy na moje cudne podwóreczko wybrukowane z bramą na pilota, Nawet brak asfaltu nie byłby dla mnie i sąsiadów jakąś klęską> jak się umie i się chce to się wszystko zrobi a nie jakieś pisemka pisze 'same chęci to jeszcze nic aaa też mam chęć na....

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  j.

  tytuł artykułu na 6+.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  ratataj

  Z każdej sytuacji jest wyjście;zmieńcie nazwę ulicy i po sprawie pierwszy sorcie kolbuszowski :)

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Drugi sort

  Jaki drugi sort? Przeciez tam mieszka pierwyj sort:) Jak chcecie miec asfalt trzeba zagłosować na takiego co wam go zrobi:)

 • 4 lata temu | ocena +1 / -4

  lol

  To składka wszystkich mieszkańców tak jednomyślnych i macie piękną ulice, tylko troche chęci.A jak się nie podoba to na bosaka. Mieszka tam podono "sama zagranica".Dlaczego moje podatki mają pokrywać wasze zachcianki?

  • 4 lata temu | ocena +4 / -0

   piaskowa

   W powyższym artykule jest dosyć jasno wspomniane, że to nie jest pierwsze pismo, apel czy petycja mieszkańców ulicy Piaskowej, więc chęci, które zostały wypomniane na pewno były i są. Tylko dlaczego akurat mieszkańcy Piaskowej powinni składać się na coś co powinno być zapewnione przez miasto z tytułu pobieranych podatków od 20 lat ? Czy mieszkańcy ... Rozwiń

  • 4 lata temu | ocena +1 / -0

   Niezagraniczna.

   Hahahahaha. No nie tylko zagranica ;) a choćby nawet to co? Pewnie zabiera głos, osoba która ma wylany asfal od początku zamieszkiwania pod same drzwi ;) Twoje podatki nie musza ! Ale nasze powinny :)) pozdrawiam z Piaskowej, niezagraniczna.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  piaseczek

  panie lol , widzę że pan jest od robienia nam tego i tamtego ,to weź pan zrób ten asfalt i mieszkańcy Piaskowej będą wdzięczni ,a na spodniach z tyłu nie będzie ani śladu

 • 4 lata temu | ocena +1 / -6

  lol

  A za chwile co jeszcze będziecie chciec?Zróbcie nam to, zróbcie tamto ,tylko Wy mieszkacie w Kolbuszowej ,kogo obchodzi jakaś piaskowa ,nie pasi to sie przeprowadz.

  • 4 lata temu | ocena +1 / -0

   K.

   Zamknij się.! Ciesz sie ze ty masz normalna droge ! Byles, widziałeś jak tam jest??? Wiec zamilcz!!

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   Adam

   Ty jestes jakis nie normalny .

  • 4 lata temu | ocena +1 / -0

   Rafał

   Jedna z większych ulic tego miasta chyba zasługuje na asfalt, a jak nie "pasi", że mieszkancy tego miasta są aktywni i walczą o to na co zasługują to się przeprowadź, tam gdzie nie bedziesz miał żadnych przywilejów.