Reklama

Reklama

Mieszkańcy gminy Majdan Królewski zalegają prawie 30 tys. złotych z opłatami za śmieci

Opublikowano: ndz, 4 mar 2018 07:30
Autor:

Mieszkańcy gminy Majdan Królewski zalegają prawie 30 tys. złotych z opłatami za śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tym, którzy z płaceniem na czas mają problem, pracownicy urzędu gminy przypominają, że wysyłane do nich upomnienia też kosztują.

Reklama

O tym, że nie wszyscy mieszkańcy gminy płacą za odbiór śmieci, wójt poinformował samorządowców podczas ostatniej sesji (30 stycznia).

- Chciałbym zwrócić uwagę na to, że pani skarbnik ma dokładne wyliczenia za 2016 rok, a za 2017 rok pewnie wkrótce się pojawią, że mieszkańcy w dużym stopniu za śmieci nie płacą - zaznaczył Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski.

- Blisko 30 tys. zł wpłat za śmieci (za 2016 rok - przyp. red.) jest nieuregulowanych, chociaż deklaracje w sprawie opłat za odpady mieszkańcy złożyli, to jednak nie wszyscy opłaty regulują - wyjaśnił.

Jak dodał włodarz gminy, jakiś czas temu sam wnioskował o podniesienie stawki opłat za odbiór odpadów.

- Kiedyś sugerowałem, żeby podnieść co nieco tę stawkę, żeby się to zbilansowało, powiem, że miałem rację - stwierdził wójt i dodał, że dodatkowe opłaty generują upomnienia wystawiane przez urzędników mieszkańcom, którzy za śmieci na bieżąco nie płacą. 

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -0

  Życzliwy

  Wójt to niech wnioskuje o zmniejszenie pensji szwagrowi który ciepłą posadke na oczyszczalni ściekow ma a tygodniami w pracy go nie ma z powodu alkoholu zwykły chłop już dawno by pracę stracił.Banda

  • 4 lata temu | ocena +1 / -0

   bezrobotny z wyższym

   A tyle ludzi bez znajomości i układów szuka pracy to im szkolenie unijne zaproponują szwagry jeb.....

 • 4 lata temu | ocena +2 / -0

  robol

  Za takie dziadostwo płacić?Raz na niesiąc szczury i robactwo się mnozy gmina powinna odszkodowania ludziom płacić.Co tydzień śmieci powinni zabierać

 • 4 lata temu | ocena +3 / -0

  Weźmie się Duda za was

  Aha czyli według wójta, trzeba podnieść opłaty tym którzy płacą wszystko w terminie aby się "zbilansowało" czyli aby utrzymać tych którzy mają w d***ie wywiązywanie się z tego obowiązku. Pogratulować pomysłu hehe. Zapewne zaczerpnięty od miejscowego proboszcza, który za nie chodzenie do kościoła opieprza tych, którzy w tym kościele siedzą. Paranoja....

  • 4 lata temu | ocena +2 / -0

   bezrobotny

   Chcę do Gminy na stołek do wystawiania upomnień.

   • 4 lata temu | ocena +1 / -0

    gość

    Ta gmina to powinna nazywać się Wilkowyje chociaż w serialu to ksiądz uczciwy a w Majdanie wszyscy na jedno kopyto ta nieszczęsna policja pożal się Boże ksiądz i śmieszny wójt

 • 4 lata temu | ocena +3 / -0

  Miastowy

  Myślą wieśniaki że jak śmiecie wyrzucą do lasu to płacić nie trzeba.