Reklama

Mieszkańcy gminy Majdan Królewski zalegają prawie 30 tys. złotych z opłatami za śmieci

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy gminy Majdan Królewski zalegają prawie 30 tys. złotych z opłatami za śmieci  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tym, którzy z płaceniem na czas mają problem, pracownicy urzędu gminy przypominają, że wysyłane do nich upomnienia też kosztują.

O tym, że nie wszyscy mieszkańcy gminy płacą za odbiór śmieci, wójt poinformował samorządowców podczas ostatniej sesji (30 stycznia).

- Chciałbym zwrócić uwagę na to, że pani skarbnik ma dokładne wyliczenia za 2016 rok, a za 2017 rok pewnie wkrótce się pojawią, że mieszkańcy w dużym stopniu za śmieci nie płacą - zaznaczył Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski.

- Blisko 30 tys. zł wpłat za śmieci (za 2016 rok - przyp. red.) jest nieuregulowanych, chociaż deklaracje w sprawie opłat za odpady mieszkańcy złożyli, to jednak nie wszyscy opłaty regulują - wyjaśnił.

Jak dodał włodarz gminy, jakiś czas temu sam wnioskował o podniesienie stawki opłat za odbiór odpadów.

- Kiedyś sugerowałem, żeby podnieść co nieco tę stawkę, żeby się to zbilansowało, powiem, że miałem rację - stwierdził wójt i dodał, że dodatkowe opłaty generują upomnienia wystawiane przez urzędników mieszkańcom, którzy za śmieci na bieżąco nie płacą. 

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE