Reklama

Mieszkańcy gminy Kolbuszowa boją się że nie udźwigną podwyżek. Proszą samorząd o pomoc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Mieszkańcy gminy Kolbuszowa boją się że nie udźwigną podwyżek. Proszą samorząd o pomoc - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Kolbuszowej obawiają się rosnących kosztów życia. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec gminy Kolbuszowa prosi samorząd i władze urzędu miejskiego o zamrożenie podwyżek podatków. Autor petycji podkreśla ciężką sytuację lokalnej społeczności. Nie każdy będzie stać na poradzenie sobie z galopującą inflacją.

Samorządowcy zasiadający w komisji skarg, wniosków i petycji, zajmą się wnioskiem mieszkańca gminy Kolbuszowa. Dyskusję nad petycją przeprowadzą dzisiaj (poniedziałek, 23 stycznia) według zaplanowanego planu obrad komisji. Autor pisma zawrócił się o pomoc do radnych zasiadających w Radzie Miejskiej w Kolbuszowej. 

 

Złe prognozy dla rolników

- W związku z przegłosowaniem w ostatnim czasie na sesji rady miasta podwyżek podatków od nieruchomości, podatku rolnego i podatku od środków transportu oraz w związku z toczącymi się pracami w komisjach nad wysokością diet radnych zwracam się do szanowanej komisji z wnioskiem o przeprowadzenie na najbliższej sesji rady miasta debaty zakończonej głosowaniem nad stosowną uchwałą w sprawie zamrożenia wymienionych wyżej podatków na dotychczasowo obowiązującym poziomie

- czytamy w petycji mieszkańca gminy Kolbuszowa. Autor pisma prosi samorząd, aby rok 2023 nie był naznaczony żadną podwyżką podatku. 

W piśmie skierowanym do radnych Rady Miejskiej w Kolbuszowej wnioskodawca podkreśla, że uchwaleniem podwyżki diet powinna zostać przeprowadzona debata. 

Zasadność swojej prośby argumentuje trudną sytuacją finansową mieszkańców, rolników i przedsiębiorców w czasie szalejącej inflacji. 

- Rolnicy ponoszą koszty wysokich cen nawozów i oprysków, a ceny zbóż dołują z powodu zalania naszego rynku importowanym zbożem z Ukrainy

- podkreśla autor wniosku. To nie jedyne podwyżki z jakimi muszą się liczyć hodowcy i plantatorzy. Drożyna dotyka ich z każdej strony jak, chociażby wzrost cen paliwa, czy części do maszyn. Rolnicy od lat żyją nadzieją na lepsze jutro, które nie chce nadejść. 

Więcej zapłacą transportowcy 

W piśmie skierowanym do władz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej jego autor zaznacza, że lokalni transportowcy i tak płacą najwyższe stawki podatku w całym powiecie. - Dodatkowo z powodu wysokich cen paliw i innych opłat będą szukać możliwości przemeldowania swoich firm do innych, tańszych gmin - nadmienia mieszkaniec. 

Na ten temat rozmawialiśmy z właścicielami firm transportowych. Przeczytaj co powiedzieli: 


Firmy transportowe nie stać na płacenie podatków w Kolbuszowej. Szukają oszczędności i przenoszą się do innych gmin

Zdaniem autora wniosku podwyżka cen podatków od środków transportu nie pomnoży przychodów gminnego budżetu. Kiedy firmy transportowe wymeldują się z Kolbuszowej nie będą wpłacać swojego zobowiązania do lokalnego magistratu. 

Mieszkańcy liczą się z każdym groszem

- O sytuacji szeregowego mieszkańca już nawet chyba nie wypada mówić. Koszty życia zwiększyły się o 30 procent. Ceny w sklepach o 40 procent. Pensje albo nie wzrosły wcale, albo o 5-10 procent. Nie można pozwolić żerować na najbiedniejszych! Receptą rozwiązania problemów nie może być wieczne nakładanie kolejnych opłat i podatków na barki mieszkańców

- apeluje mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Autor petycji nadmienia, że radni na czele z burmistrzem Janem Zubą powinni w pierwszej kolejności poszukać oszczędności w obrębie funkcjonowania gminy oraz podległych jej instytucji i spółek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy