Reklama

Mieszkańcy dopytują, czy pojawi się nowy nadajnik na terenie miasta Kolbuszowa. W sprawę zaangażowany jest radny Adam Kaczanowski

Opublikowano: sob, 26 sty 2019 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Problem dotyczył mieszkańców osiedla Siedmiograj, ul. Obrońców Pokoju, ul. Witosa oraz przyległych ulic. Mieszkańcy nie zgadzają się na to, aby w ich sąsiedztwie powstał maszt telefonii komórkowej.

Jak podkreślają, nie są przeciwni samej budowie obiektu. Wszystko rozgrywa się o jego lokalizację. 

Początkiem grudnia mieszkańcy Kolbuszowej wnieśli odwołanie od wydanej decyzji o lokalizacji celu publicznego. Odwołanie trafiło do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu. Teraz trzeba przygotować wyliczenie odległości planowanego masztu od działek mieszkańców, którzy podpisali się pod odwołaniem. Do każdego wyliczenia potrzebny jest podkład geodezyjny. W tym tygodniu dokumentacja zostanie raz jeszcze przesłana do Tarnobrzega. Najmniejsza odległość między planowaną stacją a posesją to ok. 60 m.

W sprawę zaangażował się radny Adam Kaczanowski, jak nam powiedział, ma on nadzieję, że ruchy, które wykonuje wraz z mieszkańcami, chociaż na jakiś czas wstrzymają dalsze decyzje.

Po rozpatrzeniu odwołania mieszkańców kolegium podniosło kwestię zapytania, jaki jest interes prawny każdego z podpisanych mieszkańców. Po uzupełnieniu dokumentów przez zainteresowanych 15 lutego kolegium podejmie decyzję, co dalej. 

- Ten maszt, którego siła oddziaływania jest szczególnie szkodliwa dla dzieci, ma znajdować się w pobliżu placu zabaw - mówi kolbuszowski radny. - Nikt nie chce tego masztu - podsumowuje Kaczanowski.

Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Mateuszek

  Przydał by się taki maszt

 • 3 lata temu | ocena +2 / -0

  Maro

  Tylko zobacz gdzie na zachodzie stawiają te maszty, nikt nie buduje ich w środku osiedli tylko u nas trzeci świat i stawiają gdzie chcą.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -0

  Janusz

  Jestem przeciw masztom! To szkodzi ludziom, zwierzętom ! Precz z masztami! P.S. Mamy XXI wiek ,a LTE dalej nie chodzi! Skandal ! Polska trzecim światem ! Na zachodzie to elegancko chodzi, a my dalej dyskryminowani !