Reklama

Mieszkańcy coraz chętniej korzystają z policyjnej mapy zagrożeń. Ponad 1000 zgłoszeń w 2021 roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Mieszkańcy coraz chętniej korzystają z policyjnej mapy zagrożeń. Ponad 1000 zgłoszeń w 2021 roku - Zdjęcie główne

Policjanci w zeszłym roku mieli znacznie więcej pracy. Musieli zweryfikować ponad 1000 zgłoszeń. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 1000 zgłoszeń nanieśli mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2021 roku. W ilu przypadkach policjanci potwierdzili treść zgłoszenia? Co najczęściej zgłaszali mieszkańcy? Sprawdzamy.

Mieszkańcy powiatu, z roku na rok, coraz chętniej zgłaszają zagrożenia poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W roku 2021 kolbuszowscy policjanci odnotowali w sumie 1 056 zgłoszeń. Widać duży wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy to otrzymano ich niewiele ponad 500. 

Mundurowi poinformowali, że 466 z nich zostało potwierdzonych, natomiast kolejne 426 nie potwierdzono. Pozostałe 164 zakwalifikowano jako żart lub pomyłkę. Potwierdzalność kształtuje się na poziomie 45 proc. Jak mówiła podczas ostatniej sesji Rady Powiatu nadkom. Anna Antkiewicz, to bardzo dobry wynik.

Najczęściej zgłaszane problemy, które zostały potwierdzone przez policjantów, dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości (583 zgłoszenia, z czego 385 potwierdzono). Gdzie kierowcy z reguły nie zdejmują nogi z gazu? Jak podają policjanci, notoryczne przekroczenia prędkości dotyczą miejscowości: Raniżów i Staniszewskie (DW 875), Majdan Królewski (DK 9 przy ul. Rzeszowskiej), Kolbuszowa Dolna (ul. Narutowicza i ul. Tarnobrzeska) oraz Kupno (droga powiatowa).

To interaktywne narzędzie zostało stworzone, aby przeciwdziałać negatywnym zjawiskom w lokalnych środowiskach. Każdy, kto jest świadkiem niebezpiecznych sytuacji lub według jego oceny, jakieś zachowanie zagraża bezpieczeństwu, może bez wychodzenia z domu poinformować o tym Policję.

Jak informują funkcjonariusze, obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową Podkarpackiej Policji i kliknąć w odpowiednią zakładkę. Po zatwierdzeniu regulaminu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie, przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i 7 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

- Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997

- zaznacza przedstawicielka kolbuszowskiej policji.


Aby wejść na KMZB, kliknij w powyższą grafikę

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy