Reklama

Mieszkańcom gminy Raniżów ma już nie zabraknąć wody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Mieszkańcom gminy Raniżów ma już nie zabraknąć wody  - Zdjęcie główne

Remont stacji zakończony, a co za tym idzie poprawi się sytuacja z wodą na terenie gminy Raniżów. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończył się remont stacji uzdatniania wody w Raniżowie. Oznacza to prawdopodobnie koniec problemów, z którymi borykają się wszyscy mieszkańcy raniżowskiej gminy.

Woda ma być lepszej jakości, a jej braki, szczególnie w okresie letnim i suchym, mają nie występować. 

Końcem lutego dokonano odbioru końcowego remontu stacji uzdatniania wody w Raniżowie. Wykonawcą była firma z Tarnowa Podgórnego. Koszt zadania wyniósł ponad 2,3 mln złotych, w tym prawie 1,5 mln złotych dofinansowania.

- Przebudowa i remont ma na celu zwiększenie możliwości produkcyjnej wody, parametrów jakościowych oraz spowodować jej bezobsługowość. Istniejąca stacja uzdatniania wody pracuje już prawie 30 lat

- wyjaśniał jakiś czas temu Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. 

Na terenie gminy Raniżów w dalszym ciągu woda płynąca z kranów dopuszczona jest do spożycia tylko warunkowo. Zakład Gospodarki Komunalnej w Raniżowie wystąpił do kolbuszowskiego sanepidu o dalsze warunkowe dopuszczenie przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w zakresie przekroczenia zawartości żelaza i mętności. 

Jak wyjaśnia Barbara Dudzińska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej, taki stan rzeczy trwać ma do końca czerwca. Sytuacja może się jednak zmienić, gdy próbki wody pobierane regularnie wskażą mniejsze zawartości żelaza, a woda będzie bardziej przejrzysta. 

Marek Margański, sekretarz gminy Raniżów, poinformował także na ostatniej sesji (31 marca), że został ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg na budowę odcinka sieci wodociągowej łączącej Zielonkę i Mazury. Wpłynęło pięć ofert, z których najtańszą była firmy z Dzikowca. Cena oferty to ponad 67 tys. zł. 

WARUNKOWO ZDATNA

Woda jest warunkowo przydatna do spożycia po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy