Reklama

Miasto się rozrośnie

Opublikowano:
Autor:

Miasto się rozrośnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządowcy chcą, aby małymi kroczkami do granic miasta zostały wciągnięte kolejne obszary. O jakie tereny dokładnie chodzi? I ile pieniędzy będzie musiał wyłożyć na to magistrat?

Mało kto zdaje sobie sprawę, że sąd rejonowy, budynek PZU czy Bank Spółdzielczy faktycznie nie leżą w granicach miasta. Wkrótce ma się to jednak zmienić. O nowym kształcie granic Kolbuszowej po raz kolejny dyskutowali członkowie komisji mandatowo-regulaminowo-samorządowej. Ze szczegółami tego przedsięwzięcia zaznajomili radnych Barbara Bochniarz, sekretarz gminy oraz Tadeusz Serafin, kierownik referatu rolnictwa i gospodarki gruntami.

Potrzebne dwie uchwały
Pierwszym krokiem w procedurze poszerzania granic miasta, jak zaznaczyła sekretarz, będzie podjęcie przez radnych uchwały w sprawie sposobu konsultacji z mieszkańcami włączanych terenów. Mowa tu o mieszkańcach Kolbuszowej Dolnej oraz trzech kolbuszowskich osiedli. – Nie byłyby to konsultacje w postaci referendum, tak jak w wypadku poszerzenia granic o inną gminę, bo wtedy muszą się wypowiedzieć mieszkańcy dwóch jednostek. Te konsultacje zrobilibyśmy na drodze internetowej, czyli mieszkańcy mieliby prawo wypowiedzieć się przez internet, czy są za poszerzeniem granic miasta w takiej propozycji. W tych czterech jednostkach musiałyby się też odbyć zebrania i na nich byłyby zbierane podpisy – wyjaśniła urzędniczka i dodała: - Oczywiście nie ma tutaj wymogów co do procentów czy frekwencji. Ta opinia byłaby też dla rady niewiążąca, ale jak zwykle ważna.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE