Reklama

Męski skład Zespołu Ludowego "Cmolasianie" zagwarantował sobie przepustkę na ogólnopolski festiwal w Kazimierzu nad Wisłą

Opublikowano:
Autor:

Męski skład Zespołu Ludowego "Cmolasianie" zagwarantował sobie przepustkę na ogólnopolski festiwal w Kazimierzu nad Wisłą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Panowie zajęli I miejsce podczas XXVII edycji Przeglądu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych "Pogórzańska Nuta" w Dynowie.

Celem organizowanego corocznie przeglądu jest ochrona i dokumentacja tradycji autentycznego repertuaru, stylu muzykowania, a także popularyzacja tych tradycji w społeczeństwie. Kolejna edycja Przeglądu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych odbyła się 20 maja na scenie Ośrodka Turystycznego "Błękitny San" w Dynowie.

"Pogórzańska Nuta" to spotkanie z różnorodnymi formami prezentacji muzyki ludowej: kapel, zespołów śpiewaczych, solistów śpiewaków i instrumentalistów, od tych najmłodszych po tych sędziwych wiekiem mistrzów muzyki ludowej.

W tym doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć Zespołu Ludowego "Cmolasianie". Grupa wykonała dwa utwory: "Siołem proso" oraz "Dwanaście listeczków, wszystkie z bioły róży".

Jury przeglądu doceniło grupę z Cmolasu. Zespół Ludowy "Cmolasianie", który tym razem wystąpił tylko w męskim składzie (Władysław Dziuba, Władysław Halat, Krzysztof Marszałek, Julian Wilk i Karol Ziętek), wywalczył nagrodę główną przeglądu w kategorii zespoły śpiewacze.

Tym samym "Cmolasianie" otrzymali przepustkę na występ podczas 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Festiwal odbędzie się w dniach 21 - 24 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE