Reklama

Zalew Maziarnia. Ratownicy i policja o wypoczywających nad wodą [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Minął już ponad miesiąc, odkąd jest czynne kąpielisko nad zalewem Maziarnia. Czy wypoczywający nad wodą przestrzegają obowiązujących tam zasad bezpieczeństwa?

Maziarnia to zbiornik retencyjny, na którego terenie obowiązuje zakaz kąpieli. Wejść do wody można się jedynie na wyznaczonym obszarze, przy którym czuwają ratownicy. Okolice zalewu patrolują również kolbuszowscy policjanci. Kąpielisko w Wilczej Woli jest otwarte od 26 czerwca. To miejsce jest chętnie odwiedzane w sezonie letnim. 

Zachowaj ostrożność

Co roku gromadzi się wiele osób nad kąpieliskiem Maziarnia. Aby wypoczynek nad zalewem był bezpieczny, trzeba stosować się do zasad bezpieczeństwa. Przebywając nad wodą, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ nietrudno o wypadek. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.  Od lipca do 13 sierpnia na terenie całej Polski utonęło już 98 osób.

Czy ludzie są odpowiedzialni?

Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy kolbuszowskiej policji, informuje, że do tej pory nie odnotowano interwencji policji nad zalewem. 

Maziarnia podczas trwania sezonu kąpielowego jest zabezpieczona i kontrolowana przez dwóch wykwalifikowanych ratowników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad zalewem w Wilczej Woli. 

- Ludzie są odpowiedzialni. Nie było żadnych interwencji. Wszystko jest w jak najlepszym porządku

- informuje nas ratownik, który czuwa nad kąpieliskiem w Wilczej Woli. 

Badania wody

Z kolei jakość wody w zalewie monitoruje kolbuszowski sanepid. Kontrola jakości wody odbyła się 15 czerwca, przed otwarciem kąpieliska. Badania wyszły w normie, więc zezwolono na korzystanie z wydzielonego fragmentu akwenu. 

Pobranie wody do badań nastąpiło również 3 sierpnia. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kolbuszowej informuje, że badane próbki są w normie i woda nadaje się do kąpieli.

Kąpielisko w Wilczej Woli będzie jeszcze otwarte  w weekendy od godz. 9 do 19:

  • 14 - 15 sierpnia
  • 21 - 22 sierpnia
  • 28 - 29 sierpnia 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy