Reklama

Matury i egzaminy ósmych klas przełożone. Na kiedy?

Opublikowano: czw, 9 kwi 2020 14:29
Autor:

Matury i egzaminy ósmych klas przełożone. Na kiedy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mateusz Morawiecki, premier, podczas konferencji prasowej (czwartek, 9 kwietnia) poinformował, że matury i egzaminy ósmoklasistów zostały przełożone.

Rząd poinformuje o nowych terminach, co najmniej trzy tygodnie wcześniej. Szef rządu zaznaczył też, że egzaminy odbędą się najwcześniej w drugiej połowie czerwca.

- Przekładamy termin egzaminu na inny czas. Chcemy, żebyście mieli długą perspektywę przygotowania się na nowy termin egzaminu (...) O nowym terminie poinformujemy was z dużym okresem wyprzedzenia (...). Potraktujcie ten czas, jako dodatkowy okres na przygotowania - powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji podczas konferencji.

Minister zaznaczył również, że nie ma powodu do przedłużenia roku szkolnego. Świadectwa ukończenia szkoły mają być przesyłane drogą elektroniczną.

Egzamin ósmoklasisty miał się odbyć 21 kwietnia. Egzaminy maturalne miały się rozpocząć 7 maja.

Szkoły są w Polsce zamknięte od 12 marca. W domach zostało ponad 4,5 milionów uczniów z ponad 20 tys. placówek w całym kraju. Zamknięte zostały też przedszkola, oddziały przedszkolne, do których uczęszcza prawie 1,5 miliona dzieci.

Placówki edukacyjne będą zamknięte do 26 kwietnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    xyz

    pozdro kamil wiktor i seba