Reklama

Marzenia o dwupasmówce

Opublikowano:
Autor:

Marzenia o dwupasmówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Czy w jakichś dalekosiężnych planach są możliwości rozbudowy drogi krajowej na dwupasmową? - zapytał podczas sesji jeden z radnych. Co na to przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad?

Samorządowcy wykorzystując obecność przedstawiciela GDDKiA, pytali podczas listopadowej sesji o biegnącą przez gminę Majdan Królewski drogę krajową. Głos zabrał Bogusław Barnaś, samorządowiec z Huty Komorowskiej. Radny zapytał, czy droga krajowa nr 9 ma szansę w przyszłości być dwupasmowa. - Na części tego odcinka można jechać 90 km/h, a tak to na zmianę 70, 50, 70, 50. Niby to droga szybkiego ruchu, ale szybko nie da się tam jechać niestety - argumentował radny Barnaś. - Kiedyś do Rzeszowa jechało się pół godziny, a teraz z Majdanu trzeba liczyć godzinę. Mieszkańcy krajów zachodnich takie trasy jak Rzeszów - Radom robią w półtorej godziny, a my 50 km robimy w przeciągu godziny - tłumaczył.

Nie spełniają potrzeb
Na pytanie radnego odpowiedział obecny na obradach Sylwester Chanowski, przedstawiciel rzeszowskiego oddziału GDDKiA. - Nie mam takich informacji - odpowiedział i dodał: - Na pewno te drogi, które są, nie do końca spełniają potrzeby.

Przy okazji przedstawił statystyki dotyczące ruchu pojazdów na drodze krajowej. - Według badań, które były wykonywane co pięć lat, w 2010 r.  przez drogę krajową przejechało 6638 pojazdów na dobę, a w 2015 roku – 8575. Z tego, co liczyłem, wynika, że przez całą dobę, co pięć sekund drogą krajową przejeżdża pojazd - stwierdził.

Chodniki dla bezpieczeństwa
Przedstawiciel GDDKiA wspomniał również o rozpoczętym remoncie drogi krajowej nr 9 relacji Komorów - Majdan Królewski. - Jest to prawie czterokilometrowy odcinek. Przebudowa jest realizowana z "Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych" - powiedział. Dodał, że wszystkie możliwe rozwiązania w celu poprawy bezpieczeństwa zostaną w związku z inwestycją wprowadzone. - Zostanie wybudowany ciąg pieszy, z którego będą mogli korzystać rowerzyści, bo będzie bitumiczny - zapowiedział.

Swoje pytanie zadał także Tadeusz Styga, sołtys Komorowa. - Czy przy okazji będzie remontowany ten chodnik, który znajduje się na terenie Komorowa. Ten chodnik jest w dość fatalnym stanie - argumentował gospodarz Komorowa. Przedstawiciel GDDKiA potwierdził, że chodnik znajdujący się przy drodze krajowej zostanie wyremontowany.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE