Reklama

Mammobus dzisiaj na kolbuszowskim stadionie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Mammobus  dzisiaj na kolbuszowskim stadionie - Zdjęcie główne

Warto skorzystać z badań. | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (25 sierpnia) przy budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej będzie dostępny mammobus dla kobiet. Badania pozwolą wykryć wszelkie nieprawidłowości.

Badania będzie można wykonać w godzinach od 9 do 17.

Skierowane są one do kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonały bezpłatnego badania. Panie, które nie są objęte programem profilaktycznym, mogą przebadać się odpłatnie, w kwocie 100 zł.

Na badania można zapisać się na stronie internetowej medica.org.pl. Do rejestracji należy przygotować numer PESEL oraz numer telefonu.

Do badania mammograficznego najlepiej przystąpić w trakcie miesiączki bądź po niej. Najlepszy czas to do 10. dnia cyklu. Piersi są wówczas mniej bolesne. Przed padaniem nie należy stosować dezodorantu ani balsamu lub kremu. Skóra powinna być czysta i sucha. Na skórze nie powinny występować świeże rany lub otarcia. Egzema lub blizny nie dyskwalifikują do wykonania mammografii, ale źle wpływają na wartość diagnostyczną badania.

Przed badaniem nie należy stosować dezodorantu ani balsamu lub kremu. Skóra powinna być czysta i sucha. Na skórze nie powinny występować świeże rany lub otarcia. Egzema lub blizny nie dyskwalifikują do wykonania mammografii, ale źle wpływają na wartość diagnostyczną badania.

Nowotwór piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Mammografia to badanie, którego zadaniem jest wczesne wykrycie raka piersi. Badanie to  polega na wykonaniu czterech zdjęć w ucisku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy