Reklama

Majowe obchody w Kolbuszowej. Uroczysty przemarsz i huczne świętowanie [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: wt, 3 maj 2022 12:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI We wtorek, 3 maja w Kolbuszowej odbyły się uroczyste obchody 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji. Tradycyjnie ulicami Kolbuszowej przemaszerowali m.in. mieszkańcy, poczty sztandarowe, samorządowcy i strażacy.

Pierwszym punktem programu była pobudka z Orkiestrą Dętą Miejskiego Domu Kultury na kolbuszowskim rynku oraz osiedlach mieszkaniowych. Co roku na kolbuszowskich ulicach można spotkać uczestników obchodów majowych uroczystości. 

O godz. 10.25 nastąpił przemarsz do kolbuszowskiej kolegiaty i złożenie kwiatów w kruchcie kościoła przed tablicą, upamiętniającą setną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

O godz. 10:30 odprawiona została uroczysta msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych w intencji ojczyzny, strażaków i mieszkańców powiatu kolbuszowskiego

O godz. 11:30 uczestnicy obchodów przemaszerowali do Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Złożyli także kwiaty przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja

O godz. 12 zorganizowano uroczystą akademię - referat okolicznościowy, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Wręczono także nagrody laureatom 7. Powiatowego Konkursu Twórczości Patriotycznej „Kocham Cię Polsko!”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy