Reklama

Majdański samorząd otrzymał 264 tys. zł na naprawę jednej z uszkodzonych w wyniku klęsk żywiołowych dróg. Której?

Opublikowano:
Autor:

Majdański samorząd otrzymał 264 tys. zł na naprawę jednej z uszkodzonych w wyniku klęsk żywiołowych dróg. Której? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła w poniedziałek (29 lipca) samorządowcom z regionu promesy na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.

- Niekorzystna sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna, która miała miejsce w maju br., doprowadziła do powodzi na części obszaru województwa. Doszło do podtopień budynków i zniszczeń w infrastrukturze komunalnej. Szczególnie trudna sytuacja miała miejsce na terenie powiatów położonych w zlewni Wisłoki – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody.

Rzeczniczka podkreśliła, że w uwagi na pilną potrzebę naprawy części infrastruktury, która w obecnym stanie zagraża bezpiecznemu i normalnemu użytkowaniu, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał promesy, które w poniedziałek (29 lipca) zostały rozdane.

 

Trzy promesy

 

Łączna wartość promes to prawie 3 mln zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku tegorocznej powodzi.

Decyzją ministra dotacje przyznane zostały powiatowi mieleckiemu – na realizację czterech zadań w wysokości 1 mln 324 tys. zł, gminie Dębica – na realizację pięciu zadań w wysokości 1 mln 381 tys. zł oraz gminie Majdan Królewski – na jedno zadanie w wysokości 264 tys. zł. O jakie zadanie w przypadku majdańskiej gminy chodzi?

 

Jaka droga?

 

Jak informuje Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski, promesa została udzielona na remont drogi gminnej Murynia - Jeziorko w km 0+459 - 0+479 wraz z remontem przepustu w km 0+469 w miejscowości Wola Rusinowska. -  W obecnej chwili gmina Majdan Królewski jest w trakcie wykonywania dokumentacji technicznej na to zadanie - wyjaśniła Wójtowicz. Dodała, że wykonawca tego zadania zostanie wyłoniony w drodze przetargu po zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji przetargowej. - Wysokość dotacji wynosić będzie 264 tys. zł, nie więcej jednak niż 80 % wartości zadania - zaznaczyła.

 

Grube miliony

 

Od początku 2019 roku podkarpackie samorządy otrzymały od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promesy na łączną kwotę ponad 56 mln zł na realizację 157 zadań z lat 2010 – 2018 oraz  3 645 000 zł na realizację 11 zadań z roku bieżącego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE